Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.
Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.
Lekarz dentysta może odpowiadać za popełnione przez siebie błędy medyczne tak samo, jak każdy inny lekarz. Oznacza to, że w przypadku gdy podczas leczenia stomatologicznego postępowanie lekarza dentysty będzie niezgodne z aktualną wiedzą medyczną, niedokładne lub niedbałe, można domagać się od dentysty odpowiednich roszczeń odszkodowawczych.
W skład roszczeń odszkodowawczych wchodzą:
Każdego z tych roszczeń odszkodowawczych można domagać się od lekarza dentysty, który przez swoje zaniedbanie dopuścił do popełnienia błędu medycznego.
Wiele osób zastanawia się, czy można uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie za ekstrakcję zęba. Nie jest to możliwe, jeśli ekstrakcja była zasadna, a zniszczonego zęba nie dało się już uratować przez leczenie zachowawcze. W stomatologii dość często jednak dochodzi do sytuacji, w których usuwane są zdrowe zęby. Takie sytuacje mają miejsce szczególnie w ortodoncji, kiedy usunięcie niektórych zębów jest konieczne podczas leczenia ortodontycznego. Czasem jednak mimo upływu czasu leczenie ortodontyczne nie przynosi pożądanych rezultatów w postaci pięknych i prostych zębów. Może to oznaczać, że dentysta popełnił błąd i bez potrzeby usunął zęba lub usunął inny ząb, niż powinien. W takiej sytuacji pacjent może dochodzić swoich praw przez domaganie się odpowiedniej wysokości odszkodowania oraz zadośćuczynienia za usunięcie zęba.
Innym przykładem bezpodstawnego usunięcia zęba jest przypadkowa ekstrakcja zęba zdrowego, podczas usuwania zęba z nim sąsiadującego. Czasem w wyniku niefortunnego ruchu narzędziem może dojść do przypadkowego wyważenia sąsiadującego zęba. Jest to błąd medyczny, za który każdy pacjent może żądać odpowiedniego odszkodowania. W takiej sytuacji dochodzi bowiem do uszkodzenia zdrowego zęba, które może wiązać się z bólem, cierpieniem oraz późniejszymi komplikacjami. Z tego względu warto postarać się o odpowiednie odszkodowanie i zadośćuczynienie z tego tytułu.
Należy przede wszystkim zgłosić szkodę do samego dentysty oraz do ubezpieczalni, w której dany dentysta ma polisę OC. Często dentyści nie uznają takich roszczeń i uznają, że nie ma podstaw do stwierdzenia błędu medycznego. W takiej sytuacji możliwe jest jedynie złożenie pozwu o odszkodowanie od dentysty i wkroczenie na drogę sądową. Najlepiej w takiej sytuacji skorzystać z pomocy dobrego prawnika.
Jeśli poszukujesz zaufanego prawnika, który pomoże w sprawach, takich jak usuniecie zęba a odszkodowanie, skontaktuj się z naszą Kancelarią Prawną UBI IUS w Lublinie. Nasi doświadczeni prawnicy, prawnicy z chęcią przyjrzą się Twojemu przypadkowi oraz pomogą napisać pozew o odszkodowanie. Z naszą pomocą masz szansę uzyskać godne odszkodowanie za błąd medyczny, jakim jest usunięcie niewłaściwego zęba. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.
Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!
TELEFON
600 096 744
E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl
Pomożemy Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie i zadośćuczynienie
Zadzwoń do nas – oddzwonimy!