Powrót

Odszkodowanie za usunięcie paznokcia


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Jak uzyskać odszkodowanie za usunięcie paznokcia - Kancelaria Ubi Ius

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za usunięcie paznokcia?

  Paznokcie to bardzo ważne elementy ciała, które pomagają chronić palce stóp i dłoni przed urazami mechanicznymi. Są one rogowymi wytworami naskórka, zbudowanymi głównie z keratyny. Paznokieć jest zbudowany z zagłębionego w skórze korzenia oraz widocznego na zewnątrz paznokcia właściwego.

  Paznokcie przez to, że osłaniają najbardziej dystalnie położone części palców, są narażone na różnego typu urazy mechaniczne i nie tylko. Do uszkodzenia paznokcia może dojść na przykład podczas przytrzaśnięcia palca w drzwiach, upuszczenia na stopę ciężkiego przedmiotu, czy nawet kopnięcia w coś twardego. Jeśli dojdzie do zniszczenia paznokcia, takiego jak całkowite odłamanie jego fragmentu lub poważne pęknięcie, konieczne może okazać się usunięcie takiego paznokcia.

  Usunięcie paznokcia przez lekarza ma na celu zapobieganie jego nieprawidłowemu rośnięciu, wrastaniu, a także prawidłowe wygojenie rany. Samo usunięcie paznokcia może okazać się bardzo bolesne, jednak najbardziej uciążliwe są zwykle dolegliwości bólowe, związane z odsłonięciem łożyska paznokcia. Pod paznokciem znajduje się bowiem wiele zakończeń nerwowych oraz receptorów odbierających ból, bodźce termiczne oraz wibracje. Usunięcie paznokcia wiąże się więc z większym odsłonięciem takich receptorów, co może powodować ból nawet przy najmniejszym dotyku. Zerwanie paznokcia może uniemożliwiać wykonywanie codziennych czynności, a czasem także pracy zawodowej. Jeżeli został usunięty paznokieć stopy, może on nawet powodować taki ból, który uniemożliwi normalne chodzenie i zakładanie zakrytego obuwia. Jak widać, usunięcie paznokcia może być bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem. Paznokieć z pewnością odrośnie, jednak cały ten proces może okazać się bardzo uciążliwym doświadczeniem.

  Osoby, które doświadczyły tego typu urazu, często poszukują w internecie informacji na temat odszkodowania za zerwany paznokieć. „Odszkodowanie za usunięcie paznokcia” to jedna z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę fraz dotyczących odszkodowań. Często jednak ciężko jest znaleźć rzetelne informacje i wiarygodne źródła dotyczące odszkodowań za tego typu uszczerbek na zdrowiu. Aby stwierdzić, czy należy się odszkodowanie za usunięcie paznokcia, konieczna jest zwykle wnikliwa analiza danego przypadku. Konieczne jest poznanie okoliczności zdarzenia, jego miejsca, czasu oraz przyczyny. Ważne jest także, czy do wypadku doszło np. podczas pracy, czy wykonywania codziennych czynności i obowiązków lub w wyniku wypadku samochodowego. Aby dowiedzieć się, czy można otrzymać odszkodowanie za tego typu uraz, najlepszym pomysłem będzie skontaktowanie się z prawnikiem, specjalizującym się w sprawach dotyczących odszkodowań.

  Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej z zakresu odszkodowań, skontaktuj się z nami. Nasza Kancelaria Prawna UBI IUS w Lublinie zatrudnia jedynie najlepszych prawników, którzy wnikliwie przeanalizują Twój przypadek i udzielą fachowej pomocy prawnej. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS.

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!