Powrót

Odszkodowanie za uraz stawu skokowego


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uraz stawu skokowego

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz stawu skokowego?

Najczęściej występujące urazy stawu skokowego to skręcenie, zwichnięcie oraz urazy więzadeł kostki. Największym ryzykiem wystąpienia urazów stawu skokowego są objęci sportowcy, ponieważ są oni narażeni na niefizjologiczne ułożenia stopy wraz z dużym obciążeniem. Kontuzja stawu skokowego może się jednak przytrafić każdemu podczas potknięcia, poślizgnięcia, upadku czy nawet złego postawienia stopy. Wystarczy tylko chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe.

Urazy stawu skokowego są bardzo popularne, przyjmuje się, że w samych Niemczech w ciągu każdego roku ponad 1 mln ludzi cierpi z powodu kontuzji kostki. Urazy najczęściej dotyczą więzadeł przedziału bocznego stawu. Na nasze nieszczęście, po raz przebytej kontuzji ryzyko ponownych problemów ze stawem skokowym w przyszłości znacząco wzrasta. Aby zminimalizować to ryzyko, należy podejść odpowiedzialnie do wyleczenia urazu już za pierwszym razem. Należy udać się do lekarza, który wykona prześwietlenie w celu sprawdzenia, czy kości są całe. Następnie zostanie wdrożone odpowiednie leczenie, zależnie od tego, jak poważny jest uraz.

W przypadku skręcenia lub zwichnięcia stawu skokowego warto ubiegać się o odszkodowanie. Bez analizy konkretnego przypadku ciężko będzie określić sumę, jaka może zostać przyznana poszkodowanemu. Wysokość rekompensaty jest zależna od wielu czynników, między innymi rodzaju polisy ubezpieczeniowej czy okoliczności zdarzenia, jak również rozległości uszkodzeń stawu skokowego. Jeśli jednak uważasz, że zaproponowana przez ubezpieczalnię kwota nie jest adekwatna do rodzaju poniesionych przez Ciebie obrażeń, nie musisz się na nią godzić. Zawsze istnieje możliwość odwołania się od otrzymanej decyzji. Jeśli potrzebujesz pomocy w tej procedurze lub masz jakiekolwiek wątpliwości — skontaktuj się z nami. Nasza kancelaria prawna Ubi ius zajmuje się właśnie takimi sprawami jak Twoja. Grupa wykwalifikowanych prawników z wieloletnim doświadczeniem w zakresie ubezpieczeń rozpatrzy Twój problem indywidualnie oraz zaproponuje najlepsze jego rozwiązanie.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!