Powrót

Zapalenie torebki stawowej odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za zapalenie torebki stawowej

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za zapalenie torebki stawowej?

Torebka stawowa łączy powierzchnie stawowe kości i otacza staw. Tworzy ona pewnego rodzaju odgraniczenie stawu od otoczenia. Jest ona zbudowana z dwóch błon: zewnętrznej włóknistej oraz wewnętrznej — maziowej. Błona maziowa produkuje maź, która zmniejsza tarcie powierzchni stawowych, przez co ułatwia ruchy w stawie i zapobiega jego nadmiernemu zużywaniu.

Zapalenie torebki stawowej powstaje najczęściej w wyniku wykonywania ciągle powtarzających się ruchów, wcześniejszych urazów w stawie, przebytych operacji lub bardzo intensywnego uprawiania sportów.

Do objawów zapalenia torebki stawowej można zaliczyć powstanie opuchlizny, zgrubień, ograniczenie ruchomości w stawie oraz ból. Aby doprowadzić do całkowitego wyleczenia zapalenia torebki stawowej, niezbędna jest szybka diagnoza oraz wprowadzenie odpowiedniego leczenia.

Objawów zapalenia torebki stawowej nie należy lekceważyć, ponieważ nieleczona przypadłość może prowadzić do powstawania trwałych zmian w stawie, a co za tym idzie zaburzeń jego ruchomości, które będą bardzo trudne do wyleczenia. Lekarz zleci wykonanie odpowiednich badań oraz przeprowadzi wywiad, który pozwoli na ustalenie przyczyny urazu.

Leczenie tego schorzenia polega na przyjmowaniu odpowiednich leków oraz fizykoterapii i rehabilitacji ruchowej. W rzadkich sytuacjach może okazać się, że konieczna będzie interwencja chirurgiczna.

Za zapalenie torebki stawowej można ubiegać się o odszkodowanie. Jego ostateczna kwota waha się znacznie i ma na nią wpływ wiele czynników. Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania za zapalenie torebki stawowej, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią pomożemy w uporaniu się z Twoim problemem.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!