Powrót

Odszkodowanie za zawał serca w pracy


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Jak uzyskać odszkodowanie zazawał serca w pracy - Kancelaria Ubi Ius

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za zawał serca w pracy?

  Zawał serca, który jest potocznie nazywany atakiem serca, to inaczej martwica części mięśnia, który buduje serce. Najczęściej zawał jest skutkiem niedokrwienia, które może być spowodowane przez zamknięcie dopływu krwi odżywiającej mięsień przez tętnice wieńcowe. Do zawału mogą przyczyniać się takie schorzenia jak hiperlipidemia, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, otyłość, niezdrowe odżywianie czy palenie wyrobów tytoniowych. Do zawału może także doprowadzić stres, ciężka praca fizyczna, czy wysoka temperatura.

  Do zawału serca może dojść w pracy, w domu, w samochodzie, czy komunikacji miejskiej. Za każdym razem podczas zawału konieczna jest szybka pomoc lekarska, która pomoże zapobiec powstawaniu poważnych powikłań związanych z wystąpieniem zawału. Nie należy więc zwlekać z wizytą w szpitalu, ponieważ takie zachowanie może nieść za sobą niezwykle poważne konsekwencje.

  Pierwszym objawem zawału jest charakterystyczny ból w klatce piersiowej, który często narasta wraz z upływem czasu. Dodatkowo osoba, u której wystąpił zawał, może odczuwać duszność oraz znaczne osłabienie. Chorzy często skarżą się także na zawroty głowy, a nawet nudności i wymioty. Na zawał może wskazywać także kołatanie serca, kaszel, niepokój, lęk i omdlenia. Jeśli tego typu objawy pojawią się, nie należy ich pod żadnym pozorem lekceważyć. Dobrym pomysłem będzie natomiast szybkie przetransportowanie chorego do szpitala lub wezwanie karetki pogotowia ratunkowego.

  Często do zawału serca dochodzi w miejscu pracy. Czasem jest to zdarzenie związane jedynie z występującymi u danej osoby chorobami, które mogą prowadzić do zawału, jednak zdarza się, że zawał występuje w wyniku działania niesprzyjających czynników zewnętrznych, na które dana osoba może być narażona w pracy. Wiele osób zastanawia się, czy należy im się odszkodowanie za zawał serca w pracy. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zależy bowiem, czy pomiędzy pracą a wystąpieniem zawału można wykazać związek przyczynowo-skutkowy. Najlepiej w takiej sytuacji skonsultować się z prawnikiem, który przyjrzy się sprawie i pomoże uzyskać odszkodowanie za zawał serca w pracy.

  Zobacz też: prawo pracy zakres spraw

  Jeśli poszukujesz godnego zaufania prawnika, który zajmuje się pomocą z uzyskiwaniem odszkodowań na drodze polubownej oraz w postępowaniu sądowym, skontaktuj się z nami. Nasza Kancelaria Prawna UBI IUS w Lublinie zatrudnia wykwalifikowanych prawników, którzy od lat zajmują się sprawami odszkodowań. Nasi prawnicy przyjrzą się dokładnie Twojemu przypadkowi, udzielą profesjonalnej porady lub pomogą uzyskać odszkodowanie za zawał serca w pracy. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!