Powrót

Odszkodowanie za zwichnięcie kostki


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Jak uzyskać odszkodowanie za zwichnięcie kostki - Kancelaria Ubi Ius

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za zwichnięcie kostki?

  Kostka to potoczna nazwa dla okolicy, która tworzy połączenie goleni ze stopą. Występuje tam duży staw, który umożliwia wykonywanie precyzyjnych ruchów stopy w różnych płaszczyznach. Staw ten nazywa się stawem skokowym i dzięki niemu możliwe jest chodzenie, bieganie, skakanie, a także utrzymywanie pionowej postawy ciała. Kostka jest miejscem, które jest niestety bardzo podatne na wszelkiego urazy. Dzieje się tak dlatego, że to właśnie kostki utrzymują największą część ciężaru ciała.

  Do zwichnięcia kostki może dochodzić na skutek przekroczenia maksymalnego zakresu ruchomości stawu. Do takiej sytuacji dochodzi na przykład podczas nieprawidłowego postawienia stopy, poślizgnięcia się, a nawet bezpośredniego uderzenia w tę okolicę. Zwichnięcie jest bardzo bolesnym urazem, który wymaga natychmiastowej pomocy lekarza. Podczas zwichnięcia dochodzi bowiem do przemieszczenia się kości w taki sposób, że zostaje utracona łączność kości w stawie. Zwichnięcie kostki jest znacznie poważniejszym urazem niż skręcenie stawu skokowego, ponieważ podczas zwichnięcia najczęściej dochodzi także do uszkodzenia torebki stawowej oraz więzadeł stabilizujących staw. Takie uszkodzenia mogą wymagać operacji chirurgicznej w celu odtworzenia zniszczonych struktur oraz przywrócenia prawidłowej funkcjonalności stawu.

  Zwichnięcie kostki objawia się widoczną gołym okiem asymetrią stawu, ogromnym bólem oraz zaczerwienieniem, a nawet zasinieniem. Zwichnięta kostka znacznie puchnie, a poszkodowany może odczuć charakterystyczne pulsowanie oraz ciepłotę w miejscu urazu. Osoba ze zwichnięciem kostki nie może samodzielnie stać ani przenosić ciężaru ciała na uszkodzoną kończynę. W takiej sytuacji konieczne jest natychmiastowe wezwanie pomocy lub przetransportowanie poszkodowanego do szpitala. Aby pomóc załagodzić ból zaleca się także chłodzenie miejsca urazu oraz ułożenie uszkodzonej kończyny powyżej płaszczyzny ułożenia ciała.

  Najbardziej narażone na zwichnięcie kostki są osoby uprawiające sport profesjonalnie lub amatorsko, a także kobiety chodzące w butach na wysokim obcasie. Do skręcenia dochodzi często także podczas chodzenia po nierównym lub miękkim podłożu, takim jak kamienie lub piasek.

  Wiele osób po takim urazie zastanawia się, czy należy im się odszkodowanie za zwichnięcie kostki. Jest to uraz bardzo poważny, który uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności, a często także czynności związanych z pracą zawodową. Z tego powodu każda osoba, która doznała tego typu urazu, powinna bez wątpienia ubiegać się o odszkodowanie za zwichnięcie kostki. Często jednak zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe stosują nieuczciwe praktyki i znacząco zaniżają takie odszkodowania. W takim wypadku najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z profesjonalnej pomocy dobrego prawnika, który na co dzień zajmuje się tego typu sprawami.

  Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej i chcesz uzyskać odszkodowanie za zwichnięcie kostki, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!