Powrót

Przecięte ścięgno palca odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za przecięte ścięgno palca

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za przecięte ścięgno palca?

  Ścięgna są strukturami, dzięki którym mięśnie przymocowane są do kości. Dzięki ścięgnom możliwe jest między innymi wykonywanie precyzyjnych ruchów za pomocą naszych dłoni. Wszystkie mięśnie, które poruszają palcami, są umiejscowione na przedramieniu. Do palców są jedynie przymocowane ich ścięgna, które umożliwiają precyzyjne ruchy.

  Na dłoni ścięgna są położone bardzo powierzchownie. Nie osłania ich zbyt gruba warstwa tkanki tłuszczowej. Z tego powodu, jeśli dojdzie do głębokiego rozcięcia dłoni ostrym przedmiotem, ścięgno palca może zostać przecięte.

  W zależności od tego, czy przecięte zostanie ścięgno zginacza, czy prostownika palców, utracone zostaną pewne funkcje dłoni. Przecięcie ścięgna może utrudniać lub całkowicie uniemożliwiać wykonywanie ruchów zginania, lub prostowania palców. Z tego powodu należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, który oceni stan ścięgien i po odpowiedniej diagnostyce zadecyduje o dalszym postępowaniu.

  Leczenie tego typu urazów najczęściej polega na połączeniu ze sobą przeciętych fragmentów ścięgien. Przeważnie, jeśli pacjent stosuje się do zaleceń lekarskich i uraz nie był bardzo skomplikowany, udaje się przywrócić całkowitą lub prawie całkowitą ruchomość palców. Zdarza się jednak, że występują pewne powikłania, które mogą uniemożliwiać całkowity powrót sprawności dłoni.

  Pacjent po przecięciu ścięgien palców może ubiegać się o odszkodowanie. Jego wysokość będzie zależała między innymi od tego, ile operacji przeszedł pacjent oraz czy wiązały się one z dodatkowymi powikłaniami. Jeśli potrzebujesz pomocy i profesjonalnej porady prawnej odnośnie do uzyskania odszkodowania za przecięte ścięgno palca, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

   

  Odszkodowania pomoc prawna

  Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!