Powrót

Ile można dostać odszkodowania za złamaną nogę w kostce


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Jak uzyskać odszkodowanie za złamaną nogę w kostce- Kancelaria Ubi Ius

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamaną nogę w kostce?

  Kości kończyny dolnej muszą być bardzo wytrzymałe, ponieważ to właśnie na nich spoczywa większość ciężaru naszego ciała. Szczególnie ważną rolę odgrywa staw utworzony przez połączenie stopy oraz goleni, potocznie zwany kostką. To właśnie między innymi dzięki niemu możliwe jest chodzenie, utrzymywanie równowagi w pozycji stojącej, skakanie, bieganie oraz wykonywanie innych ruchów, takich jak np. zgięcie grzbietowe stopy. Ze względu na duże obciążenia, jakie spoczywają na kostce, staw ten jest narażony na różnego rodzaju urazy i złamania. Mogą one powstawać zarówno poprzez bezpośrednie uderzenie, jak i przez niewłaściwe postawienie stopy powodujące przekroczenie zakresu ruchomości stawu, czy nadmierne przeciążenia, np. podczas uprawiania sportów.

  Złamanie kostki jest złamaniem często bardzo bolesnym i długo gojącym się. Bardzo często złamania w obrębie tego stawu wiążą się także z licznymi powikłaniami i koniecznością długotrwałej rehabilitacji. Podczas złamania stawu skokowego może bowiem dojść także do uszkodzenia więzadeł stabilizujących kostkę, struktur stawowych, a także torebki stawowej. Niektóre z tych uszkodzeń mogą wymagać rekonstrukcji chirurgicznej. Czasem także podczas wieloodłamowych złamań kostki konieczne będzie spojenie fragmentów kości za pomocą specjalnych płytek. W celu pełnego powrotu do zdrowia konieczna będzie także rehabilitacja, które ma na celu poprawienie mobilności kończyny oraz jej ruchomości.

  Wiele osób, które doznały tego typu urazu, zastanawia się, ile odszkodowania za złamaną nogę w kostce można dostać z ubezpieczalni. Niestety nie jest tak łatwo jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ostateczna kwota odszkodowania zależy bowiem od wielu czynników, takich jak miejsce zdarzenia, jego okoliczności, a także długość hospitalizacji i ewentualne powikłania. Wszystko to musi zostać ocenione przez lekarza, a odpowiednia dokumentacja medyczna powinna być dostarczona do ubezpieczalni. Na tej podstawie ubezpieczyciel stwierdza, jaki uszczerbek na zdrowiu został poniesiony i przyznaje odszkodowanie. Wiele osób jednak nie jest zadowolonych z ostatecznej kwoty przyznanego im świadczenia odszkodowawczego. Niestety, dość częstą praktyką ubezpieczalni jest zaniżanie odszkodowań przyznawanych poszkodowanym.

  Dlatego, jeśli nie wiesz, ile odszkodowania za złamaną nogę w kostce możesz dostać i czujesz, że zaproponowana przez firmę ubezpieczeniową kwota, jest nieadekwatna do poniesionego przez Ciebie uszczerbku na zdrowiu, skontaktuj się z nami.

  Prawnicy z Kancelarii Prawnej UBI IUS od wielu lat zajmują się pomocą w uzyskiwaniu odszkodowań, dlatego z chęcią pomożemy także Tobie. Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!