Powrót

Odszkodowanie za złamany nos


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamany nos

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamany nos?

Do złamania nosa może dojść w wyniku wypadku komunikacyjnego, pobicia lub w innych okolicznościach. Nie należy lekceważyć tego urazu, ponieważ w wyniku złamania mogło dojść do uszkodzenia nerwów odpowiadających za zmysł węchu. Złamanie to może doprowadzić także do problemów z oddychaniem lub trwałego oszpecenia twarzy.

Jeśli podejrzewamy złamanie nosa, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Po wykonaniu prześwietlenia lekarz oceni, czy doszło do przemieszczenia odłamków kostnych i czy zostały uszkodzone okoliczne struktury. Jeśli podczas złamania nie doszło do przemieszczeń, zwykle nie będzie problemu z gojeniem się nosa. W przypadku bardziej skomplikowanych złamań konieczna może okazać się operacja, która pozwoli na rekonstrukcję w obrębie połamanych kości.

Jeśli doszło do złamania nosa, poszkodowanemu należy się odszkodowanie. Zależy ono od procentowego uszczerbku na zdrowiu, jaki poniósł poszkodowany, oraz od innych czynników, takich jak ilość przebytych operacji czy występowanie powikłań. Z tego względu każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie w celu określenia, jakiej kwoty odszkodowania może spodziewać się osoba poszkodowana.

Często zdarza się, że ubezpieczalnie zaniżają kwotę odszkodowania, jaką proponują pacjentowi. W tym wypadku należy pamiętać, że poszkodowany zawsze ma prawo odwołać się od decyzji firmy ubezpieczeniowej. Jeśli chcesz uzyskać profesjonalną pomoc w uzyskaniu adekwatnej do poniesionego urazu sumy odszkodowania, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią rozpatrzymy Twój przypadek indywidualnie i pomożemy dopełnić wszystkich formalności w celu uzyskania odszkodowania za złamany nos. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!