Powrót

Uraz kręgosłupa szyjnego po wypadku samochodowym odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Jak uzyskać odszkodowanie za uraz kręgosłupa szyjnego po wypadku samochodowym Kancelaria Ubi Ius

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz kręgosłupa szyjnego po wypadku samochodowym?

  Wypadki samochodowe zdarzają się niestety codziennie. Są one najczęściej wynikiem brawurowej jazdy lub niedopasowania prędkości do warunków panujących na drodze. Często także zdarzają się one pod wpływem substancji, takich jak alkohol czy narkotyki. Przyczyn wypadków może być wiele. Często w ich wyniku szkodę ponoszą także osoby, które nie były niczemu winne i prawidłowo poruszały się po drodze. Wypadki samochodowe mogą być też bardziej lub mniej poważne. Zdarza się, że osoby biorące udział w wypadku doznają tylko lekkich obrażeń, takich jak zadrapania i stłuczenia, jednak w najbardziej tragicznych przypadkach może dojść nawet do śmierci osób poszkodowanych.

  Najczęstszymi urazami, które są wynikiem wypadków samochodowych, są bez wątpienia urazy kręgosłupa. Najpowszechniejszym urazem kręgosłupa, który spotyka się u ofiar wypadków samochodowych, jest natomiast uraz kręgosłupa szyjnego. Dochodzi do niego w wyniku gwałtownego szarpnięcia i uderzenia głową o zagłówek lub o szybę. W wyniku tego typu zdarzenia może dojść do uszkodzenia więzadeł lub naderwania mięśni stabilizujących kręgosłup, a nawet do złamania jednego lub kilku kręgów. Każde złamanie kręgosłupa jest bardzo niebezpiecznym urazem. Dzieje się tak ze względu na to, że kręgosłup jest naturalną ochroną dla ważnej struktury organizmu, jaką jest rdzeń kręgowy. W wyniku naruszenia rdzenia może natomiast wystąpić całkowity lub częściowy paraliż. Z tego względu podczas podejrzenia urazu kręgosłupa należy starać się unikać gwałtownych ruchów głowy.

  Wiele osób zastanawia się, czy należy im się za uraz kręgosłupa szyjnego po wypadku samochodowym odszkodowanie. Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Każda osoba poszkodowana w wypadku powinna ubiegać się o odszkodowanie z OC sprawcy za tego typu uraz. Co więcej, można z tego tytułu ubiegać się także o odpowiednie zadośćuczynienie, które ma na celu zrekompensowanie cierpienia i bólu poniesionego przez osobę poszkodowaną w wypadku. Uraz kręgosłupa szyjnego po wypadku samochodowym jest bowiem bardzo bolesnym i nieprzyjemnym urazem. Często wiąże się on z długotrwałym leczeniem, przewlekłym bólem, trudnością z poruszaniem się oraz koniecznością noszenia kołnierza ortopedycznego. Z tego powodu należy się za uraz kręgosłupa szyjnego po wypadku samochodowym odszkodowanie oraz zadośćuczynienie.

  Jeżeli poszukujesz dobrego prawnika, który zajmie się taką sprawą, jak uraz kręgosłupa szyjnego po wypadku samochodowym odszkodowanie oraz pomoże w wyegzekwowaniu od firmy ubezpieczeniowej wysokiej kwoty pieniężnej, skontaktuj się z nami. Nasi prawnicy z Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie mają wieloletnie doświadczenie w podobnych sprawach, dlatego z chęcią pomożemy także Tobie. Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług prawnych z zakresu odszkodowań i nie tylko w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

  Odszkodowanie za uraz kręgosłupa szyjnego po wypadku samochodowym

  Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!