Powrót

Odszkodowanie za złamanie kości przedramienia


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać 0dszkodowanie za złamanie kości przedramienia

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie kości przedramienia?

Złamanie kości przedramienia następuje najczęściej wskutek bezpośredniego uderzenia lub upadku na wyciągniętą kończynę. W przedramieniu występują dwie kości — kość promieniowa oraz kość łokciowa. Obie te kości krzyżują się ze sobą podczas obracania ręki. Często podczas złamań w obrębie kości przedramienia dochodzi do powstawania odłamków kostnych. W takim wypadku konieczne jest chirurgiczne ich nastawienie. Złamania kości przedramienia należą do złamań, które trudno się goją. W przypadku nieprawidłowego nastawienia oraz zrośnięcia się kości mogą powstać kolejne komplikacje w postaci powikłań pourazowych, które obejmują: niedowłady lub porażenia nerwów, ograniczenie sprawności kończyny górnej, deformację kości, przykurcze mięśni, a nawet mogą prowadzić do zespołu cieśni nadgarstka.

W wypadku podejrzenia złamania kości przedramienia należy udać się do lekarza, który po zrobieniu zdjęcia rtg. oceni, czy konieczna jest ingerencja chirurgiczna. Lekarz nastawi złamaną kość i unieruchomi rękę w gipsie. Gips powinien pozostawać na przedramieniu od 4 do 6 tygodni. Wiąże się to z dyskomfortem oraz często z brakiem możliwości wykonywania pracy. Z tego powodu warto postarać się o odszkodowanie, które, chociaż częściowo zrekompensuje nam poniesiony ból oraz szereg niedogodności związanych ze złamaniem.

W celu uzyskania odszkodowania niezbędne będzie stosowne orzeczenie lekarskie. Kwota, jaka zostanie przydzielona za dany uraz, nie jest jednoznaczna. Może się ona różnić, w zależności od wielu czynników takich jak okoliczności zdarzenia, obecność powikłań czy tego, jak poważne było złamanie. W przypadku problemów w uzyskaniu odszkodowania za wypadek lub jakiekolwiek wątpliwości z nim związane zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Zatrudniamy tylko wykwalifikowanych prawników z długoletnim doświadczeniem, którzy z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania i udzielą fachowej porady prawnej.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!