Powrót

Odszkodowanie za uraz kręgosłupa szyjnego


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uraz kręgosłupa szyjnego

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz kręgosłupa szyjnego?

Urazy kręgosłupa szyjnego są częstym skutkiem wypadków komunikacyjnych lub skoków do wody. Silny uraz w tym odcinku może nawet prowadzić do przerwania ciągłości rdzenia kręgowego oraz paraliżu ciała. Uszkodzenie może dotyczyć kręgów, ścięgien, krążków międzykręgowych oraz nerwów okolicy szyi.

W przypadku urazów okolicy szyjnej kręgosłupa należy bezzwłocznie udać się do lekarza. Objawy, które wymagają natychmiastowej wizyty u specjalisty to: drętwienie, mrowienie, osłabienie mięśni twarzy oraz mięśni kończyn, ponieważ mogą one świadczyć o uszkodzeniu korzeni nerwowych.

W przypadku urazów kręgosłupa szyjnego często niezbędne jest noszenie kołnierza ortopedycznego oraz ograniczenie ruchów. Nie należy przeciążaćodcinka szyjnego, aż do czasu całkowitego wyleczenia uszkodzonego fragmentu szyi. Wiąże się to często z brakiem możliwości pracy w okresie rekonwalescencji. Warto jest zatem postarać się o odszkodowanie. W zależności od skali poniesionych obrażeń oraz czasu ich trwania wypłacane kwoty ubezpieczeń mogą znacznie się między sobą różnić. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące uzyskania odszkodowania za poniesiony wypadek lub wysokości przyznanego już odszkodowania, zachęcamy do kontaktu z kancelarią prawną Ubi ius. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań. Gwarantujemy też rozpatrzenie każdego przypadku indywidualnie oraz udzielenie profesjonalnych porad na temat zaistniałego problemu.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!