Powrót

Odszkodowanie za poparzenie dłoni


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za poparzenie dłoni Kancelaria Ubi Ius

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za poparzenie dłoni?

Do poparzenia dochodzi podczas kontaktu skóry z gorącym przedmiotem, cieczą lub parą wodną. Innym rodzajem poparzeń są również poparzenia chemiczne, do których dochodzi wskutek kontaktu z mocnymi kwasami, zasadami lub innymi substancjami żrącymi. Oparzenia są niezwykle bolesne. Charakteryzują się zaczerwienieniem, pieczeniem, uczuciem gorąca, powstawaniem pęcherzy, opuchlizną, a w przypadku ciężkich oparzeń może dochodzić nawet do zwęglenia skóry. W przypadku głębszych oparzeń może dochodzić do powstawania trwałych blizn na ciele.

Do poparzenia dłoni może dojść w domu lub także w miejscu pracy. Często do takich urazów dochodzi u osób, które pracują w zawodach, w których występuje narażenie na kontakt z wysoką temperaturą, np. podczas obróbki szkła, przetapiania metalu itp. Poparzenie dłoni może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. Jeśli oparzenia powstały na dużym obszarze ciała, mogą one prowadzić do poważnych powikłań. Głębokie oparzenia dłoni mogą nawet prowadzić do uszkodzenia nerwów oraz mięśni, przez co nie będzie możliwy powrót do pełnej sprawności dłoni. Taki uraz może z kolei uniemożliwiać wykonywanie wielu czynności lub pracę zawodową.

Jeśli doszło do urazu, jakim jest poparzenie dłoni, należy jak najszybciej udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Ważne jest szybkie schłodzenie oparzonego miejsca, najlepiej przez kilkanaście minut pod bieżącą wodą. Woda powinna być chłodna lub letnia, jednak nie wolno w tym celu stosować bardzo zimnej wody ani przykładać lodu.

Niewiele osób wie, że po takim wypadku należy im się odszkodowanie za poparzenie dłoni. Jest to odszkodowanie, które ma za zadanie pokryć koszty leczenia i rehabilitacji oparzonych dłoni. Poszkodowany może ubiegać się także o rekompensatę za poniesione cierpienie oraz ból. Wiele firm ubezpieczeniowych często jednak odmawia wypłaty świadczenia, jakim jest odszkodowanie za poparzenie dłoni lub znacząco zaniżają jego wysokość. Jest to nagminna praktyka ze względu na to, że dłonie zajmują jedynie mały procent powierzchni ciała. W takiej sytuacji należy odwołać się od decyzji ubezpieczyciela. Najlepiej wtedy także skorzystać z profesjonalnej pomocy radcy prawnego, który zajmuje się odszkodowaniami.

Dobry adwokat przedstawi ubezpieczalni argumenty, które potwierdzą, że odszkodowanie za poparzenie dłoni powinno być wyższe. Należy wtedy uargumentować swoje żądanie tym, że oparzenia tej części ciała uniemożliwiają normalne funkcjonowanie i wykonywanie pracy. Dzięki pomocy wykwalifikowanego prawnika można uzyskać znacznie wyższe odszkodowanie za poparzenie dłoni.

Jeśli poszukujesz Kancelarii Prawnej, która zajmuje się pomocą w sprawach odszkodowawczych, dobrze trafiłeś. Kancelaria Prawna UBI IUS w Lublinie to miejsce, w którym otrzymasz kompleksową pomoc prawną z zakresu spraw dotyczących odszkodowań, takich jak odszkodowanie za poparzenie dłoni. Zachęcamy do skonsultowania się z nami i do skorzystania z naszych profesjonalnych usług prawnych w Kancelarii Prawnej UBI IUS.

 

Odszkodowanie za poparzeni dłoni

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!