Odszkodowania

Poznaj nas - Kancelaria Odszkodowawcza UBI IUS

Odzyskiwanie odszkodowań

Odszkodowania – znamy się na tym!

Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

W naszej Kancelarii mają Państwo pewność uczciwej, solidnej i sprawnej obsługi. Od zgłaszających się osób nie pobieramy żadnych wstępnych opłat. Rozliczenie za nasze usługi następuje dopiero po wyegzekwowaniu na rzecz Klienta należnych mu świadczeń. W związku z tym, podobnie jak Państwu, zależy nam na czasie i pozytywnym zakończeniu postępowania.

Ile czeka się na odszkodowanie ?

Zgodnie z obowiązującym prawem (art. 14 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych) towarzystwo ubezpieczeniowe ma obowiązek przestrzegania określonych terminów, jeśli chodzi o wypłatę odszkodowań. Jest to okres 30 dni od momentu zgłoszenia i złożenia odpowiedniej dokumentacji. W sprawach bardziej skomplikowanych, gdy odpowiedzialność ubezpieczyciela nie jest jednoznaczna, okoliczności są trudne do wyjaśnienia lub niemożliwe jest ustalenie wysokości odszkodowania, wówczas termin ten wzrasta do 90 dni od daty zawiadomienia o szkodzie. Jeśli natomiast o odpowiedzialności lub wysokości odszkodowania decyduje sąd w postępowaniu cywilnym lub karnym, wtedy o przypuszczalnym terminie zakończenia sprawy zakład ubezpieczeń ma obowiązek poinformować ubezpieczonego na piśmie.

W praktyce towarzystwa ubezpieczeniowe często opóźniają wypłatę należności i wydłużają proces likwidacji szkody. Jest to na ogół działanie bezpodstawne i bezprawne. Takie nadużycia pozwalają wystąpić o ustawowe odsetki za zwłokę. Nasza firma pomaga zgromadzić wymagane dokumenty, zapewnia kompleksową obsługę prawną, pilnuje terminów wypłat, nadzoruje proces likwidacji szkody, weryfikuje wysokość kwoty odszkodowania.

 

img-onas
Co nas wyróżnia?
Profesjonalizm

Nasza kancelaria potrafi wywalczyć odszkodowania w nawet najbardziej spornych kwestiach. Mamy świadomość, że każda sytuacja jest inna, dlatego do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.

Skuteczność

Skupiamy się na tym, aby maksymalnie wykorzystać wszelkie możliwe rozwiązania, zarówno w postępowaniu przedsądowym, jak również podczas reprezentowania interesów klienta w sądzie.

Uczciwość

Jesteśmy terminowi i zawsze wywiązujemy się z zawartej umowy. Każdy przypadek dokładnie analizujemy i na tej podstawie szacujemy szanse na odszkodowanie. Zawsze proponujemy uczciwe warunki współpracy - możesz nam zaufać!

Każdą sprawę konsultujemy z prawnikiem
Sprawdź, jak wygląda jej przebieg:
ico-przebieg-1

Kontakt

ico-przebieg-2

Konsultacje z prawnikiem

ico-przebieg-3

Sprawę ocenia zespół Prawników

ico-przebieg-4

Podpisanie umowy

ico-przebieg-5

Rozpoczęcie działań

ico-przebieg-6

Uzyskanie odszkodowania

Nasze oddziały
Lublin, Chełm, Kraśnik, Lubartów, Łęczna, Puławy, Świdnik, Zamość, Hrubieszów, Radzyń Podlaski

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!