Powrót

Odszkodowanie za zerwany paznokieć


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Jak uzyskać odszkodowanie za zerwany paznokieć - Kancelaria Ubi Ius

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za zerwany paznokieć?

  Paznokcie spełniają u człowieka przede wszystkim funkcje ochronne. Dzięki nim możliwe jest uniknięcie skaleczeń oraz innych uszkodzeń mechanicznych w obrębie palców. Jest to bardzo istotne, ponieważ dzięki opuszkom palców jesteśmy w stanie odbierać bardzo wiele bodźców pochodzących z zewnątrz, takich jak bodźce dotykowe, termiczne, czy bólowe. Z tego powodu ich ochrona przez wytwory naskórka, jakimi są paznokcie, jest niezwykle istotna.

  Do zniszczenia paznokcia może dojść na przykład w wyniku przygniecenia palca ciężkim przedmiotem, uderzenia, przytrzaśnięcia, czy powstania głębokiej rany. W pewnych przypadkach paznokieć może sam odpaść, jednak czasem konieczne może okazać się także zerwanie uszkodzonego paznokcia przez lekarza. Ma to na celu zapobiegnięcie szerzeniu się infekcji. Zerwanie paznokcia może być także konieczne w celu uniknięcia jego wrastania i innych bolesnych nieprawidłowości.

  Zerwanie paznokcia jest niewątpliwie niezwykle bolesne. Nawet jeśli sam uraz nie był aż tak bolesny, zerwany paznokieć może okazać się bardzo uciążliwy. Dzieje się tak dlatego, że pod paznokciem znajduje się bardzo wiele zakończeń nerwowych i receptorów bólu. Pomagają one w odbiorze wrażeń dotykowych oraz innych bodźców. Zwykle są one jednak osłonięte przez twardą płytkę paznokcia. Jej zerwanie powoduje, że są one znacznie bardziej wyeksponowane, przez co każde dotknięcie palca z zerwanym paznokciem jest niezwykle bolesne. Taki stan może utrzymywać się przez długi czas i uniemożliwiać wykonywanie codziennych czynności. W zależności od tego, czy zerwany został paznokieć palca u stopy, czy palca dłoni, dolegliwości mogą być różne. Zerwanie paznokcia stopy może bowiem być na tyle bolesne, że problematyczne stanie się nawet założenie buta, czy chodzenie.

  Wiele osób, które doświadczyło tego nieprzyjemnego urazu, zastanawia się, czy może otrzymać odszkodowanie za zerwany paznokieć. Ciężko jest bowiem znaleźć na ten temat wiarygodne informacje w internecie. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy tak naprawdę od okoliczności zdarzenia oraz jego konsekwencji w postaci niezdolności do wykonywania pracy, czy ewentualnych powikłań. Tylko po przeanalizowaniu konkretnego przypadku przez doświadczonego prawnika można stwierdzić, czy należy się odszkodowanie za zerwany paznokieć.

  Jeśli potrzebujesz pomocy prawnika, który specjalizuje się w sprawach dotyczących odszkodowań, skontaktuj się z nami. W naszej Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie otrzymasz kompleksową pomoc z zakresu spraw dotyczących odszkodowań, w tym między innymi odszkodowanie za zerwany paznokieć. Dokładnie przeanalizujemy Twój przypadek i udzielimy profesjonalnej porady prawnej. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!