Powrót

Odszkodowanie za złamanie nadgarstka


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie nadgarstka

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie nadgarstka?

Złamanie nadgarstka najczęściej występuje po urazach w postaci bezpośredniego uderzenia lub upadku na otwartą dłoń. Najczęściej dochodzi wtedy do pęknięcia części dalszej kości promieniowej, rzadziej pękają same kości nadgarstka.

W najgroźniejszym wypadku dochodzi do całkowitego odłamania fragmentów kości. Wtedy możemy spodziewać się większych powikłań, a w celu nastawienia złamanych kości konieczny będzie zabieg chirurgiczny. Z kolei pęknięcia kości nadgarstka zwykle wiążą się z mniejszymi powikłaniami i są mniej groźne i łatwiejsze do zagojenia.

W przypadku podejrzenia złamania nadgarstka należy bezzwłocznie udać się do najbliższego szpitala. Lekarz zbierze wtedy szczegółowy wywiad dotyczący okoliczności wypadku oraz zleci zdjęcie rtg. Po ocenie stanu kości zostanie podjęta decyzja na temat dalszego leczenia. Złamany nadgarstek musi zostać unieruchomiony a po zdjęciu gipsu i zrośnięciu się kości niezbędna będzie systematyczna rehabilitacja w celu przywrócenia sprawności. Należy liczyć się z tym, że nie zawsze będzie możliwe przywrócenie pełnej ruchomości uszkodzonego stawu.

W związku z tym, jak poważne jest złamanie nadgarstka, oczywiste jest, że możemy złożyć wniosek o odszkodowanie za ten uraz. Tak jak to zwykle bywa — bez analizy konkretnego przypadku ciężko będzie ocenić, jaka jest wysokość kwoty odszkodowania, która należy się za złamanie nadgarstka. Jeśli to Ty jesteś jedną z osób, której przydarzył się ten nieszczęśliwy wypadek i kwota odszkodowania, jaką zaproponowała ubezpieczalnia nie jest dla Ciebie korzystna — skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Nasi prawnicy z chęcią rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości i udzielą profesjonalnej porady dotyczącej Twojego indywidualnego przypadku.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!