Powrót

Usuwanie negatywnych wpisów w Internecie

wszystko co powinieneś wiedzieć!


Nasi doświadczeni prawnicy doskonale wiedzą, jakie przesłanki pozwalają na skasowanie szkalujących treści i jak przeprowadzić cały proces, by był on zgodny z prawem.

Sprawdź bezpłatnie jak możemy ci pomóc.

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  UBI IUS odszkodowania Opinie

  Stałeś się ofiarą nielegalnych wpisów w Internecie? Usuniemy je!

  Otrzymaj bezpłatną analizę Twojej sprawy

  Często zdarza się, że osoby, które anonimowo zamieściły dany komentarz, szybko wycofują się z niego, jeśli zostaną zidentyfikowane i otrzymają imienne pismo prawnicze wzywające do zaprzestania tego typu działań.

  Zauważyłeś w Internecie wiele negatywnych wpisów (fałszywych opinii, wulgarnych i nieprawdziwych komentarzy, fałszywych danych), które mogą zaszkodzić Twojemu wizerunkowi lub wizerunkowi Twojej firmy? Nie martw się! Doprowadzimy do ich usunięcia!

  Możemy przeprowadzić dla Ciebie kalkulację online. Wystarczą tylko trzy kroki:

  ico-1

  Wypełnij formularz kontaktowy

  ico-2

  Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie

  ico-3

  Bezpłatnie przeanalizujemy Twoją sprawę. Otrzymasz konkretną informację.

  odszkodowania-nalezy-sie-fade

  Odszkodowanie za śmierć analiza prawna

  Masz problem z negatywnymi wpisami lub opiniami?

  W polskim Internecie nie brakuje hate’u. Krzywdzące opinie, wulgarne komentarze, obraźliwe treści – wszystko to znajdziemy w polskojęzycznych mediach społecznościowych, na forach, blogach, w serwisach i na portalach. Jak zatem chronić wizerunek swój albo swojej firmy? Jak ustrzec się przed mową nienawiści, przed falą wrogości i morzem chamstwa? Zwykle pierwszym pomysłem, jaki przychodzi nam do głowy, jest usunięcie negatywnego wpisu w Internecie. Jednak nie jest to wcale takie proste.

  Co oferujemy?

  Jednorazową akcję lub stałą współpracę – u nas możesz liczyć na doraźną pomoc w zakresie usuwania wpisów, komentarzy i negatywnych opinii w Internecie, a także na stałą współpracę opartą na systematycznym monitoringu i ekspresowej reakcji na negatywne wpisy.

  Raporty, które potwierdzają skuteczność naszych działań i są podstawą ku ocenie skali nielegalnych działań w sieci.

  W jakich miejscach mogą być obecni Twoi hejterzy?

  Osoby, które mogą próbować zniszczyć Twoje dobre imię, mogą być obecni w różnych miejscach w Internecie. Przede wszystkim są to: fora internetowe, serwis internetowy Google Maps (umożliwia on dzielenie się opiniami z innymi), komentarze pod artykułami, portale społecznościowe, portale informacyjne, strony internetowe, blogi). Mogą wykorzystywać te przestrzenie sieci do zamieszczania negatywnych opinii i wulgarnych komentarzy, chcąc w ten sposób zniechęcić innych do korzystania z Twoich usług.

  Co usuwamy?

  • wulgarne, niezgodne z prawdą wpisy,
  • obraźliwe komentarze naruszające dobre imię i reputację jednostki lub firmy,
  • negatywne, bezpodstawne opinie na temat firmy, oferowanych produktów lub usług,
  • wpisy godzące w dobre imię firmy, pracodawcy i pracowników,
  • wpisy ujawniające tajemnice firmy i informacje poufne,
  • wpisy ujawniające dane osobowe,
  • wpisy obrażające osoby życia publicznego np. polityków, biznesmanów, celebrytów,
  • wpisy ujawniające informacje ze sfery życia prywatnego (osobiste i intymne),

  Czy da się usunąć negatywne wpisy, recenzje, opinie?

  Po pierwsze, wszystko zależy od miejsca zamieszczenia nieprzychylnej recenzji. Skasowanie treści na dużym portalu wymaga nieco innych działań niż skasowanie tejże informacji na prywatnym blogu. Po drugie, ważne są również aspekty prawne. W końcu zgodnie z Konstytucją RP każdy obywatel ma zagwarantowane prawo do wolności słowa. Bezpodstawne usuwanie negatywnych wpisów w Internecie może więc wiązać się z naruszeniem tego prawa i nieprzyjemnymi, a nawet poważnymi konsekwencjami. Administrator witryny musi więc w pierwszej kolejności sprawdzić, czy istnieje podstawa prawna do skasowania treści.

  W przypadku firm problemem jest przede wszystkim fakt, że często borykają się one ze złośliwą działalnością konkurencji, która w ten nieuczciwy sposób chce pozbyć się rywali. Całe szczęście, istnieją sposoby na uporanie się z takimi podstępnymi praktykami. W kancelarii Ubi Ius wiemy, jak chronić wizerunek naszych Klientów. Dzięki współpracy z firmami partnerskimi możemy zaoferować kompleksową usługę nadzorowania i monitorowania negatywnych opinii, stały nadzór nad wizerunkiem, a w razie konieczności również usuwanie negatywnych wpisów w Internecie. Nasi doświadczeni prawnicy doskonale wiedzą, jakie przesłanki pozwalają na skasowanie szkalujących treści i jak przeprowadzić cały proces, by był on zgodny z prawem.

  Jak działamy?

  Jesteśmy świadomi, że nie każdy, kto padł ofiarą obraźliwych i nielegalnych wpisów, wie jak je usunąć z Internetu. Dlatego wychodzimy naprzeciw z ofertą profesjonalnego i błyskawicznego pozbywania się tego typu treści z sieci. Jak działamy?

  • Monitorujemy różne przestrzenie sieci, w których mogą pojawić się nielegalne i szkodzące wpisy.
  • Chronimy wizerunek naszych Klientów w sieci Internetu. Usuwając wszelkie wpisy i dane przywracamy dobre imię naszych Klientów, chronimy ich wizerunek i reputację.
  • Współpracujemy ze znakomitymi prawnikami, którzy specjalizują się w ochronie dóbr osobistych, ochronie własności intelektualnej i ochronie danych osobowych. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, dzięki czemu nasi Klienci mogą liczyć na profesjonalną pomoc prawną.

  Na życzenie Klienta przeprowadzamy kompleksową analizę i ocenę skali naruszeń wizerunku oraz wysyłamy mu stosowne raporty,
  Masz dość pojawiających się negatywnych wpisów w Internecie? Chcesz, aby trwale zniknęły z Internetu? Szukasz pomocy w zakresie ochrony wizerunku w Internecie lub pomocy prawnej? Zgłoś się do nas! Pomożemy Ci odzyskać dobre imię!

  Możliwe warianty współpracy z naszą kancelarią

  Wysłanie pisma wzywającego do usunięcia wpisu
  od 100 zł netto
  Audyt wizerunku w Internecie
  od 100 zł netto
  Zapewniamy kompleksową pomoc prawną
  Sprawdź, jak wygląda przebieg współpracy:
  ico-przebieg-1

  Wysyłasz wypełniony formularz
  (to nic nie kosztuje!)

  ico-przebieg-2

  Oddzwaniamy do Ciebie w ciągu 48 h

  ico-przebieg-3

  Weryfikujemy, czy możemy starać się o usunięcie wpisów

  ico-przebieg-5

  Podpisujesz z nami umowę

  ico-przebieg-6

  Rozpoczynamy pracę, wysyłamy pisma, działamy.

  FAQ

  Czym jest hejt w internecie i kogo dotyka?

  Problemem widocznym na całym świecie ( również w Polsce ) jest duża ilość hejtu w internecie. Na praktycznie wszystkich polskich portalach oraz w dostępnych w języku polskim serwisach społecznościowych niestety nietrudno jest znaleźć przepełnione nienawiścią, nierzadko wulgarne komentarze. Problem dotyka również osób prowadzących własną firmę. Spotykają się oni często z niezasłużoną krytyką, sformułowaną na dodatek w obraźliwy sposób. Zwykle pierwsza myśl przychodząca do głowy każdej skrzywdzonej w taki sposób osoby, to usunięcie negatywnego wpisu. Okazuje się jednak, że nie jest to wcale tak łatwe, jak się wydaje.

  Wiele zależy od tego, gdzie konkretnie została umieszczona negatywna opinia. Jeżeli jest to duży, popularny portal, podjęte czynności zmierzające do usunięcia wpisu będą inne, niż te, które wykonać trzeba, gdy pełna hejtu opinia znajdzie się na blogu. Istotne jest również to, co o takiej sytuacji mówią obowiązujące w naszym kraju przepisy prawa. Zgodnie z Konstytucją RP każdy obywatel Polski posiada prawo do wolności słowa. W związku z tym usunięcie nawet pełnego nienawiści komentarza może być uznane za naruszenie właśnie tego prawa do wolności wypowiedzi. Osoba odpowiedzialna za kontrolę nad komentarzami na danej stronie najpierw musi sprawdzić, czy istnieją realne przesłanki ku temu, żeby dany wpis usunąć.

  Często zdarza się, że negatywna opinia dotycząca danej firmy jest efektem złośliwych działań konkurencji. W taki właśnie nieetyczny sposób niektórzy starają się wyłączyć z gry swoich biznesowych rywali. Nasza kancelaria prawna Ubi Ius może pomóc Ci skutecznie uporać się z tym problemem. Możemy zaoferować nie tylko pomoc w usunięciu hejterskich wpisów na Twój temat ( lub dotyczących Twojej firmy ) ale także we współpracy z naszymi partnerami zaproponować możemy wdrożenie usługi bieżącego monitoringu negatywnych opinii. Wielokrotnie prowadziliśmy już sprawy dotyczące negatywnych wpisów w internecie. Wiemy co zrobić, aby doprowadzić do usunięcia szkalującej Cię opinii.

  Wielu osobom, które są autorami negatywnych wpisów wydaje się, że w internecie są anonimowe. Tak nie jest. Istnieją sposoby na zidentyfikowanie internauty, który jest odpowiedzialny za publikację nienawistnego komentarza. Często on sam podejmuje działania zmierzające do usunięcia opublikowanego przez niego samego wpisu po tym, gdy otrzyma pismo z kancelarii prawnej zawierające wezwanie do natychmiastowego zaprzestania takich działań.

  Czym jest zniesławienie i pomówienie

  Zniesławienie to przestępstwo, które narusza cześć i godność człowieka. Zostało uregulowane w artykule 212 § 1 Kodeksu Karnego. Zgodnie z jego definicją, ta czynność karalna polega na pomawianiu o takie postępowanie, które w opinii publicznej może być poniżające lub prowadzić do utraty zaufania społecznego, niezbędnego przy wykonywaniu danego zawodu, działalności lub stanowiska. Artykuł 212 wskazuje na to, że grozi za nie kara grzywny, ograniczenie wolności, a w niektórych przypadkach nawet pozbawienie wolności do roku. Akt oskarżenia wnosi sam poszkodowany na mocy postępowania cywilnego. Zniesławiona może być pojedyncza osoba fizyczna, osoba prawna, grupa osób, instytucja lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej. Zniesławienie zawsze odnosi się do pewnego postępowania, np. ktoś w Internecie umieszcza wpis, że dana osoba prowadzi niemoralne życie lub firma prowadzi działalność nielegalną lub szkodzącą zdrowiu pacjentów. Do pomówienia może dojść w wielu różnych miejscach i formach (pomówienie ustne, pisemne, w charakterze rysunku, gestu lub miny). Pomówienie może odnieść zamierzony skutek, jakim jest poniżenie i zniszczenie wizerunku danej osoby, grupy lub instytucji lub nie. Niezależnie jednak od jego efektów jest ono karalne. Zniesławienie ma swój typ kwalifikowany, czyli typ czynu zabronionego, wskazującego na zwiększoną szkodliwość społeczną. Zgodnie z artykułem 212 § 3 k.k. sąd może orzec majątkowy środek karny (nawiązka na rzecz poszkodowanego) wobec sprawcy przestępstwa pomówienia, Polski Czerwony Krzyż bądź inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. Wobec sprawcy przestępstwa sąd może zastosować inne środki karne, np. podanie wyroku do publicznej wiadomości.

  Co mówi artykuł 212 § Kodeksu Karnego?

  Artykuł 212 § Kodeksu Karnego dotyczy przestępstwa zniesławienia.
  § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
  § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
  § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!