Powrót

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?

Do urazów i uszczerbków na zdrowiu może dojść w każdej chwili. Mogą mieć na nie wpływ czynniki zewnętrzne lub nagłe wydarzenia spowodowane przez nas samych lub osoby trzecie. Codzienny pośpiech lub brak należytej ostrożności wystarczy by zrobić sobie krzywdę nawet podczas wykonywania prostych, codziennych czynności. Wielokrotnie zdarza się, że ubezpieczyciele odmawiają wypłaty odszkodowania, które zgodnie z prawem przysługuje osobie poszkodowanej. Uszczerbkiem na zdrowiu jest trwałe, a także tymczasowe uszkodzenie ciała (złamania, zranienia, skręcenia, zwichnięcia), a także rozstrój zdrowia (gorączka, bóle, zaburzenia fizjologiczne, zaburzenia emocjonalne itd.) O odszkodowanie może ubiegać się każda osoba, która doznała uszczerbku na zdrowiu podczas wypadku komunikacyjnego, wypadku przy pracy, błędu medycznego lub innego nieszczęśliwego zdarzenia. Wypłaty należnych świadczeń powinien dokonać ubezpieczyciel, u którego sprawca wypadku wykupił polisę OC.

W sytuacji, w której sprawca zbiegł miejsca zdarzenia, lub jego polisa OC była nieważna, podmiotem odpowiedzialnym za wypłacenie odszkodowania jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Jeśli wypadek miał miejsce przy pracy, wypłaty odszkodowania musi dokonać również Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Warto pamiętać, że mamy również możliwość ubiegania się o dodatkowe odszkodowanie z własnych polis ubezpieczeniowych. Bardzo często zdarza się, że ubezpieczyciele rażąco zaniżają odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.

Osoba poszkodowana ma wtedy prawo odwołać się od wysokości przyznanej rekompensaty. Można zwrócić się do odpowiednich instytucji, w celu ponownego rozpatrzenia sprawy. Warto mieć na uwadze, iż osoby poszkodowane, które zdecydowały się odwołać od decyzji ubezpieczyciela drogą sądową, otrzymują zazwyczaj kilkukrotnie większe kwoty, niż te proponowane przez ubezpieczycieli. W celu uzyskania profesjonalnych porad prawnych zapraszamy do naszej kancelarii albo kontaktu telefonicznego, oferujemy pomoc w uzyskaniu odszkodowania.

 

Zajmujemy się też:

  • odszkodowanie z OC sprawcy za uszczerbek na zdrowiu
  • PZU odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu

Odszkodowania powypadkowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!