Powrót

Złamanie kości śródręcza odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie kości śródręcza

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie kości śródręcza?

Do złamań w obrębie kości śródręcza dochodzi najczęściej podczas uderzenia w płaską powierzchnię, przytrzaśnięcia lub przygniecenia przez ciężki przedmiot. Złamanie tego typu może też powstać podczas upadku lub w wyniku kontuzji. Najbardziej narażeni na tego typu urazy są sportowcy tacy jak np. bokserzy lub uprawiający inne sporty walki.

Pierwszym objawem złamania kości śródręcza jest powstanie narastającego obrzęku tej okolicy. Zostają ograniczone ruchy palców, a ręka może zostać widocznie zniekształcona. Kolejnym objawem jest sinienie ręki lub powstanie krwiaków. Co więcej, poszkodowany może odczuwać objawy, takie jak drętwienie lub zaniki czucia.

W przypadku podejrzenia złamania kości śródręcza należy unieruchomić rękę i udać się do lekarza. Takie złamania należy szybko skonsultować ze specjalistą, ponieważ odłamki kostne mogą uszkadzać okoliczne struktury, co będzie prowadziło do trwałych zaburzeń czucia i ruchomości dłoni.

Leczenie złamania kości śródręcza zależy od typu złamania. Złamania proste, bez przemieszczeń i uszkodzeń okolicznych struktur leczy się najczęściej przez unieruchomienie kończyny. W przypadku bardziej poważnych złamań należy najpierw prawidłowo nastawić kości, a następnie je unieruchomić. Jeśli występuje wiele odłamów, konieczne może stać się wykonanie zabiegu chirurgicznego.

Jeśli przytrafiło Ci się złamanie kości śródręcza, dobrym pomysłem będzie złożenie wniosku o odszkodowanie. Zrekompensuje ono ból i czas poświęcony na leczenie. Kwota przyznana przez ubezpieczalnie może być różna i ma na nią wpływ wiele czynników. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakiego odszkodowania za złamanie kości śródręcza możesz się spodziewać lub potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu należnej kwoty, skontaktuj się z nami. Nasza kancelaria prawna Ubi ius z chęcią pomoże w rozwiązaniu Twojego problemu.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!