Powrót

Złamanie kości skokowej odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie kości skokowej

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie kości skokowej?

  Kość skokowa jest jedną z siedmiu kości stępu, występującą w kończynie dolnej człowieka. Kość skokowa tworzy staw skokowy górny, czyli połączenie stawowe z kością piszczelową oraz strzałką. Kość skokowa przekazuje zatem całą wagę ciała na stopę.

  Urazy kości skokowej mogą się przydarzyć podczas uprawiania różnego rodzaju sportów, podczas wypadków komunikacyjnych, a także podczas wykonywania codziennych czynności. Złamania te objawiają się silnym bólem, obrzękiem oraz brakiem możliwości stawania na uszkodzoną stopę.

  Złamania kości skokowej są bardzo trudne do wygojenia oraz mogą okazać się niebezpieczne. Jej uszkodzenia mogą zaburzyć ruchomość stopy. Trudność w wygojeniu kości skokowej polega na tym, że jest ona stosunkowo słabo ukrwiona, co znacząco spowalnia proces gojenia. Do kości skokowej przyczepia się także kilka istotnych dla kostki więzadeł. W najgorszym wypadku może dojść nawet do martwicy kości skokowej.

  Leczenie złamań kości skokowej polega najczęściej na ustabilizowaniu odłamów kostnych (może być konieczna operacja chirurgiczna) oraz unieruchomieniu stopy na czas kilku miesięcy. Może zdarzyć się tak, że nawet po całkowitym wygojeniu sprawność fizyczna nie wróci w stu procentach. Aby jednak doprowadzić do powrotu całkowitej ruchomości w stawie oraz pełnej sprawności, konieczna jest wielomiesięczna rehabilitacja.

  Z uwagi na wszystkie te czynniki za złamanie kości skokowej powinniśmy ubiegać się o odszkodowanie. Pomoże ono zrekompensować czas, który należy poświęcić rehabilitacjom i leczeniu. Odszkodowanie może różnić się w zależności od skutków złamania, jego umiejscowienia czy występowania dodatkowych powikłań. Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania za złamanie kości skokowej — zapraszamy do kontaktu z kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią pomożemy w rozwiązaniu każdego napotkanego na tej drodze problemu oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z uzyskaniem odszkodowania.

   

   

  Odszkodowania pomoc prawna

  Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!