Powrót

Przepuklina odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za przepuklinę

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za przepuklinę?

Przepuklina to patologiczne uwypuklenie zawartości jamy brzusznej przez powstałe otwory. Otwory te powstają najczęściej w miejscach o tak zwanej obniżonej oporności. Takie miejsca znajdują się na przykład w okolicy pachwinowej, na udzie czy w pobliżu pępka.

Przepuklina powstaje najczęściej u osób genetycznie do nich predysponowanych, lecz nie tylko. Przepukliny powstają gdy, ściana jamy brzusznej pacjenta jest osłabiona. Anatomiczna budowa powięzi brzucha oraz kończyny dolnej sprawia, że istnieją w niej pewne otwory, które są zdecydowanie mniej wytrzymałe od całej reszty. Nazywa się je miejscami obniżonego oporu. Jednym z najbardziej narażonych na powstanie przepukliny miejsc jest pachwina.

Mężczyźni są zdecydowanie bardziej narażeni na powstanie przepukliny w okolicy pachwinowej, ze względu na to, że po urodzeniu jądra zstępują przez kanał pachwinowy do worka mosznowego. Z tego powodu przez kanał pachwinowy u mężczyzny przebiegają tętnice, żyły i nerwy zaopatrujące jądro, a także nasieniowód. Obecność tych struktur w kanale pachwinowym powoduje, że musi on być stale drożny. Przez pierścień pachwinowy, w którym biegną naczynia, narządy jamy brzusznej mogą wpuklać się, tworząc przepuklinę.

W przypadku wystąpienia przepukliny konieczna jest operacja. Istnieje wiele metod jej wykonywania. Operacja taka polega na przemieszczeniu uwypuklonych narządów do ich prawidłowej pozycji oraz wzmocnieniu powięzi w okolicy jej wystąpienia. Nie należy lekceważyć przepuklin, ponieważ nieleczone mogą doprowadzić do powstania martwicy, a nawet zgonu.

Jeśli to właśnie Ciebie dotknął problem powstania przepukliny, możesz ubiegać się o odszkodowanie z tego powodu. Nasza kancelaria prawna Ubi ius z chęcią pomoże w wyegzekwowaniu odpowiedniego odszkodowania za przepuklinę oraz udzieli profesjonalnej porady prawnej w zakresie ubezpieczeń.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!