Powrót

Złamanie kości jarzmowej odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Jak uzyskać odszkodowanie za złamanie kości jarzmowej - Kancelaria Ubi Ius

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie kości jarzmowej?

  Kość jarzmowa to jedna z kości twarzoczaszki człowieka. Przez wiele osób bywa ona nazywana potocznie kością policzkową, ponieważ to właśnie ona tworzy charakterystyczne wzniesienia na bokach twarzy. Do złamania kości jarzmowej dochodzi najczęściej podczas wypadków komunikacyjnych, w których poszkodowany uderzył głową o coś twardego. Złamanie kości jarzmowej jest też częstym urazem, którego doznają osoby uczestniczące w bójkach lub ofiary pobicia.

  Pierwszymi objawami złamania kości jarzmowej, jest przede wszystkim nagły ostry ból w miejscu złamania. Następnie mogą pojawić się zawroty oraz ból głowy. Osoba poszkodowana często doświadcza także mdłości. Po przyjrzeniu się twarzy często gołym okiem można dostrzec jej zaburzoną symetrię, która jest skutkiem złamania kości jarzmowej. Co więcej, w wyniku złamania poszkodowany może także stracić przytomność. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, gdy uderzenie było bardzo mocne.

  Złamanie kości jarzmowej może nieść za sobą duże powikłania. Może ono prowadzić do trwałej asymetrii twarzy, krwawienia śródczaszkowego, a także do porażenia nerwów przebiegających w okolicy. Przez to złamania w obrębie kości twarzoczaszki są bardzo niebezpieczne i podczas podejrzenia wystąpienia tego typu urazu, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Lekarz wykona odpowiednie badania oraz postawi diagnozę, która pozwoli wdrożyć odpowiednie leczenie. W niektórych przypadkach może okazać się, że konieczna będzie operacja, która pomoże przywrócić kształt oraz funkcje kości jarzmowej.

  Wiele osób zastanawia się, czy należy im się za złamanie kości jarzmowej odszkodowanie. Jeśli do takiego złamania doszło w wypadku samochodowym, poszkodowany może ubiegać się o odpowiednie odszkodowanie z OC sprawcy. Odszkodowanie powinno pokryć wszelkie koszty leczenia oraz rehabilitacji, które musi przebyć osoba poszkodowana. Co więcej, jeżeli dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu, poszkodowany może także ubiegać się o rentę.

  Jeśli poszukujesz prawnika, który zajmuje się sprawami, takimi jak złamanie kości jarzmowej odszkodowanie, skontaktuj się z nami. W naszej Kancelarii Prawnej UBI IUS znajdziesz wykwalifikowanych prawników z wieloletnim doświadczeniem, którzy z chęcią zajmą się Twoją sprawą. Kancelaria Prawna UBI IUS to świetny wybór, kiedy poszukujesz pomocy prawnej w sprawach z zakresu odszkodowań. Specjalizujemy się w tego typu sprawach, dlatego z chęcią przyjrzymy się także problemowi, jakim jest złamanie kości jarzmowej odszkodowanie. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

  Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!