Powrót

Uszkodzona rzepka odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uszkodzoną rzepkę

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uszkodzoną rzepkę?

Rzepka to mała kość, która wchodzi w skład kolana. Jej kształt przypomina lekko zaokrąglony trójkąt. Ta mała i niepozorna kość odgrywa ważną rolę w chodzeniu. Dzięki niej możliwe jest poruszanie się ze zgiętym stawem kolanowym.

Do uszkodzenia rzepki dochodzi niezwykle rzadko, a samo złamanie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Złamanie rzepki powstaje najczęściej wskutek bezpośredniego urazu lub zeskoku z nagłym zgięciem kolana i napięciem mięśnia czworogłowego uda.

Objawami, jakie towarzyszą złamaniu rzepki, są nagły, ostry ból w kolanie, narastający obrzęk, zasinienie, krwiak, zniekształcenie kolana i ograniczenie możliwości jego prostowania. Gdy po urazie wystąpią te objawy i istnieje podejrzenie uszkodzenia rzepki, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

W szpitalu lekarz wykona odpowiednie badania, takie jak zdjęcie RTG, tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny. Jeśli okaże się, że rzepka jest uszkodzona, istnieją dwie drogi postępowania. Jeśli doszło do złamania bez przemieszczenia, złamaną rzepkę leczy się zachowawczo poprzez unieruchomienie wyprostowanego stawu na okres około 1,5 miesiąca. W przypadku złamania z przemieszczeniem konieczna jest operacja, która pozwoli odbudować zniszczoną powierzchnię stawową. Niestety złamania rzepki wiążą się także z długą i żmudną rehabilitacją.

W przypadku urazu rzepki warto złożyć wniosek o odszkodowanie. Pozwoli ono pokryć koszty leczenia i rehabilitacji oraz będzie chociaż częściową rekompensatą za poniesione szkody. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu odpowiedniej kwoty odszkodowania, skontaktuj się z kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią rozpatrzymy Twoją sprawę i pomożemy w uzyskaniu odszkodowania za uszkodzenie rzepki.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!