Powrót

Perforacja zęba odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za perforacje zęba

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za perforacje zęba?

Leczenie kanałowe jest bardzo skomplikowaną procedurą, która wymaga niezwykłej precyzji dentysty. Żeby leczenie zakończyło się sukcesem, konieczna jest także duża dokładność wykonywanych przez stomatologa czynności. W pewnych przypadkach, szczególnie wtedy, gdy korzenie zęba są zakrzywione, może dojść do perforacji. Perforacja to inaczej połączenie pomiędzy jamą zęba a ozębną. Połączenie takie powstaje przypadkowo i niesie za sobą ryzyko stanu zapalnego i konieczności usunięcia zęba.

W pewnych przypadkach perforacje są możliwe do wyleczenia, jednak zależy to od wielu czynników. Z najgorszym przypadkiem mamy do czynienia, gdy do perforacji doszło, zanim lekarz zdążył usunąć z kanału całą zainfekowaną miazgę. Może powstać wtedy silny stan zapalny i ząb nie będzie możliwy do uratowania.

Perforacja zęba może być powodem do ubiegania się o stosowne odszkodowanie, szczególnie wtedy, kiedy w jej wyniku ząb musiał zostać usunięty. Odszkodowanie ma na celu zwrócić pacjentowi koszty dalszego leczenia oraz zrekompensować ból i cierpienie, które musiał ponieść w celu naprawienia szkody wyrządzonej przez dentystę. Jeśli pacjent planuje ubiegać się o odszkodowanie za perforację zęba, musi zgromadzić odpowiednią dokumentację medyczną. Będzie ona konieczna do rozpatrzenia jego przypadku.

Sprawy odszkodowawcze, które dotyczą błędów lekarskich, są zwykle bardzo skomplikowane i wymagają wiele czasu i cierpliwości. Z tego powodu warto zwrócić się o pomoc do dobrej kancelarii prawnej. Prawnicy zadbają o to, aby sprawa przebiegała prawidłowo i bez żadnych komplikacji. Jeśli szukasz sprawdzonej i zaufanej kancelarii prawnej, wybierz Ubi ius. Z pewnością pomożemy w wyegzekwowaniu odszkodowania za perforację zęba.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!