Powrót

Uraz kciuka odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uraz kciuka

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz kciuka?

Dłoń jest najbardziej dystalną częścią kończyny górnej. Zbudowana jest ona z części środkowej, czyli śródręcza oraz pięciu palców. Bez wątpienia najważniejszym z palców człowieka jest kciuk, ponieważ umożliwia chwytanie różnych przedmiotów, pisanie oraz inne precyzyjne czynności.

Ze względu na to, że palce dłoni są najbardziej wystającymi częściami kończyny górnej, są często narażone na różnego rodzaju urazy. Szczególnie podczas upadków łatwo nabawić się kontuzji kciuka, ponieważ u człowieka podczas spadania występuje odruch obronny, polegający na wyciągnięciu dłoni. W ten sposób chronimy inne ważniejsze struktury ciała przed uszkodzeniami, jednak może wystąpić uraz kończyny górnej, a szczególnie palców.

Uraz taki powstaje, gdy zbyt duża siła zostanie przeniesiona na dłonie, w wyniku czego może dojść do przerwania ciągłości tkanek kostnych. Jeśli wystąpi podejrzenie urazu kciuka, nie należy zwlekać z wizytą u lekarza, ponieważ nieleczone kontuzje tej okolicy mogą nieść za sobą długoterminowe lub nieodwracalne konsekwencje. Lekarz po wykonaniu prześwietlenia i innych niezbędnych badań zdecyduje o sposobie leczenia, dobranego do indywidualnego przypadku pacjenta.

Gdy uraz kciuka już wystąpi, dobrym pomysłem będzie złożenie wniosku o odszkodowanie z tego powodu. Pozwoli ono chociaż częściowo zrekompensować ból, dyskomfort i czas poświęcony na leczenie i rehabilitację. Czasem zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe nie chcą przyznać odszkodowania lub proponowana przez nich suma jest zdecydowanie za niska. Jeśli borykasz się z podobnymi problemami, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Nasi prawnicy rozpatrzą Twój problem indywidualnie i pomogą w uzyskaniu odszkodowania za uraz kciuka.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!