Powrót

Złamanie kompresyjne kręgosłupa odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie kompresyjne kręgosłupa

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie kompresyjne kręgosłupa?

    Złamanie kompresyjne kręgosłupa powstaje w wyniku zgniecenia kręgów. Najczęściej dochodzi do złamań kompresyjnych w odcinku piersiowym bądź lędźwiowym. Jako główną przyczynę tego typu uszkodzeń wskazuje się upadki na pośladki lub na wyprostowane nogi.

    Objawami, które mogą wskazywać na złamanie kompresyjne kręgosłupa, są: wystąpienie ostrego bólu, który nasila się podczas przebywania w pozycji stojącej i jest zdecydowanie lżejszy po przejściu do pozycji leżącej. Innymi objawami mogą być także zaniki czucia lub niedowłady mięśniowe.

    Złamania takie występują dużo częściej u osób zmagających się z osteoporozą. W przypadku tej choroby kości są osłabione, dlatego do złamania kręgu wystarczy nawet dźwignięcie zbyt ciężkiego przedmiotu. W przypadku gdy podejrzewamy kompresyjne złamanie kręgosłupa, powinniśmy bezzwłocznie udać się do lekarza. Wykona on zdjęcie rentgenowskie, które pozwoli ocenić stan kręgów. Pozwoli ono dostrzec charakterystyczne zapadnięcie trzonu kręgu, a na jego podstawie lekarz będzie mógł zaplanować dalszy plan postępowania z chorym.

    Zwykle złamania kompresyjne można leczyć metodami zachowawczymi, takimi jak odciążanie i stabilizacja kręgosłupa (np. za pomocą specjalnych gorsetów), nieprzeciążanie kręgosłupa, leki przeciwbólowe, a także rehabilitacja. W przypadku, gdy metody zachowawcze nie są wystarczające, stosuje się leczenie chirurgiczne. Polega ono na stabilizacji zniszczonych kręgów za pomocą specjalnych śrub lub blaszek. Jeśli po wypadku doszło do złamania kompresyjnego kręgosłupa, pacjent powinien złożyć wniosek o odszkodowanie. Będzie ono pewnego rodzaju zadośćuczynieniem za poniesiony ból i czas przeznaczony na leczenie i rehabilitacje. Jeśli potrzebujesz fachowej porady prawnej lub pomocy w uzyskaniu odszkodowania za złamanie kompresyjne kręgosłupa, zgłoś się do kancelarii prawnej Ubi ius. Nasza wykwalifikowana kadra prawnicza z wieloletnim doświadczeniem z chęcią pomoże w rozwiązaniu Twojego problemu i rozwianiu wątpliwości.

     

     

    Odszkodowania pomoc prawna

    Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

    TELEFON
    600 096 744

    E-MAIL
    odszkodowania@ubiius.pl

    Odszkodowania i sprawy bankowe

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!