Powrót

Palec trzaskający odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za palec trzaskający

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za palec trzaskający?

Palec trzaskający to schorzenie obejmujące ścięgna palców. Najczęściej są to ścięgna mięśni zginaczy. W przebiegu tej choroby na mięśniu zginaczu powstaje zgrubienie, które utrudnia przesuwanie się ścięgna wewnątrz pochewek mięśni zginaczy. Skutkiem takiego stanu jest uniemożliwienie lub znaczne utrudnienie prostowania palców. Jeśli uda się z dużym wysiłkiem i bólem wyprostować palec, można spodziewać się charakterystycznego trzaśnięcia. Co więcej, w przebiegu tej choroby u podstawy palca można wyczuć zgrubienie ścięgna.

Przyczyną wystąpienia takiego stanu rzeczy jest najczęściej wykonywanie pracy, która wymaga stałych, powtarzalnych ruchów. Szczególnie narażeni na tego typu urazy są osoby grające na instrumentach, robiące na drutach lub wykonujące inne czynności, które wymagają stałej pracy palców.

Z objawami palca trzaskającego należy zgłosić się do lekarza, ponieważ zaniedbanie tego schorzenia może nieść za sobą ryzyko trwałych zwyrodnień. Jeśli zgłosimy się do specjalisty w początkowym stadium choroby, możliwe, że uda się zniwelować objawy jedynie za pomocą leczenia farmakologicznego oraz ćwiczeń. W przypadku bardziej zaawansowanego stanu, w którym palce straciły swój pierwotny zakres ruchów, może być konieczny zabieg operacyjny. Po operacji niezbędne będzie również wykonywanie odpowiednich ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Jeśli to Ciebie dotknęła ta nieprzyjemna dolegliwość i chcesz dowiedzieć się, czy przysługuje Ci odszkodowanie za palec trzaskający — skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią rozpatrzymy Twoją sprawę indywidualnie, biorąc pod uwagę wszystkie jej aspekty i pomożemy w uzyskaniu odszkodowania. Nasze wykształcone grono prawników z chęcią odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące uzyskania odszkodowania. Zachęcamy do kontaktu z Ubi ius.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!