Powrót

Odszkodowanie za złamania szczęki


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać Odszkodowanie za złamania szczęki

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamania szczęki?

Szczęka należy do kości twarzoczaszki, jest umiejscowiona w środkowej części twarzy i bierze udział w tworzeniu sklepienia jamy ustnej, dna i ścian bocznych jamy nosowej oraz dna oczodołu. Zawiera też zatoki szczękowe. Złamania szczęki są dlatego jednymi z poważniejszych urazów w obrębie twarzoczaszki. Do urazów tych dochodzi najczęściej u sportowców, w wypadkach komunikacyjnych lub w wyniku pobić.

W wypadku podejrzenia złamania kości szczękowej należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Objawami wskazującymi na złamanie szczęki są: trudności w oddychaniu, przełykaniu, porozumiewaniu się, silny ból, zniesienie ruchomości żuchwy oraz obrzęk.

Doprowadzenie złamanej szczęki do stanu pierwotnego jest bardzo trudne. Wymaga ścisłej współpracy chirurga szczękowego, laryngologów oraz neurologów.

Oczywiste jest, że w wypadku tak poważnego urazu poszkodowanemu należy się odpowiednie zadośćuczynienie. Jego kwota będzie zależna od takich czynników jak: długość rekonwalescencji po zabiegu, obszerność obrażeń, występowanie trwałych powikłań lub oszpeceń na twarzy poszkodowanego.
Jeśli Tobie lub komuś z Twoich bliskich przydarzył się nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego doszło do złamania szczęki i nie masz pewności, czy przyznane Ci odszkodowanie jest adekwatne do rozległości urazu — skontaktuj się z kancelarią Ubi ius. Naszym priorytetem jest zadowolenie naszych klientów, dlatego gwarantujemy profesjonalną pomoc oraz indywidualne podejście do Twojego problemu.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!