Powrót

Odma płuc odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie odma płuc

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie – odma płuc?

Odma płuc, czyli inaczej odma opłucnowa to obecność gazu między dwoma blaszkami opłucnej, w jamie opłucnowej. Jama opłucnowa to niewielka szczelinowata przestrzeń w klatce piersiowej. Otacza ona obydwa płuca z każdej strony, a wewnątrz niej znajduje się niewielka ilość płynu. Fizjologicznie w tej przestrzeni nie powinno znaleźć się powietrze.

Odma płucna może się przydarzyć w każdym wieku. Najczęściej dochodzi do niej samoistnie lub w wyniku urazu. Może także powstać po zabiegach lekarskich w obrębie płuc jako odma o podłożu jatrogennym.

Przy łagodnej postaci odmy, pacjent może nawet nie zorientować się, że jest chory. W takim wypadku najczęściej dochodzi do samoistnego wchłonięcia się pęcherzyków powietrza. W cięższym przypadku odma opłucnowa może być nawet zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjenta. Objawy, które powinny skłonić nas do jak najszybszego wezwania karetki to narastająca duszność, szczególnie jeśli wystąpiła po urazie. Może to zwiastować, że do jamy opłucnej dostaje się także krew, co może jeszcze bardziej pogorszyć stan pacjenta.

W wypadku doznania odmy opłucnowej jest możliwość złożenia wniosku o odszkodowanie. To, jaka kwota zostanie przyznana za doznany uraz, nie jest jednoznaczna. Podlega ona znacznym wahaniom, ponieważ zależy od wielu czynników między innymi: ilości przebytych operacji, czasu spędzonego w szpitalu czy dodatkowych powikłań. Zdarza się, że kwota zaproponowana przez firmę ubezpieczeniową jest o wiele za niska w stosunku do poniesionych przez poszkodowanego obrażeń. W takim wypadku o pomoc możesz zwrócić się do nas. Kancelaria prawna Ubi ius na co dzień zajmuje się rozwiązywaniem podobnych problemów, dlatego z chęcią pomożemy Ci wyegzekwować należyte odszkodowanie za odmę płuc.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!