Powrót

Odszkodowanie za stłuczenie łokcia


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Jak uzyskać odszkodowanie za stłuczenie łokcia - Kancelaria Ubi Ius

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za stłuczenie łokcia?

  Wypadki podczas pracy mogą zdarzyć się w każdej branży. Przestrzeganie wszelkich zasad BHP oraz stosowanie środków ochronnych może znacząco zminimalizować ryzyko ich powstawania, jednak różne nieprzewidziane sytuacje sprawiają, że nie można się od nich całkowicie uchronić. Czasem w wyniku nieuwagi, czy zwykłego przypadku może dojść, chociażby do potknięcia i przewrócenia się. Najczęstszym urazem w takich sytuacjach są urazy kończyn górnych, na których upadająca osoba próbuje odruchowo zamortyzować upadek.

  Podczas upadku na zgiętą rękę może dojść do różnego rodzaju urazów łokcia. Mogą być to złamania, stłuczenia lub obicia, które skutkują długotrwałym bólem, opuchlizną i utrudnionym lub całkowicie uniemożliwionym wykonywaniem ruchów w stawie łokciowym. Urazy, takie jak stłuczenia, są często bagatelizowane. Wiele osób myśli, że jeśli nie doszło do naruszenia ciągłości tkanki kostnej, to nie należy im się za taki uraz żadne odszkodowanie.

  Nie jest to jednak prawda, ponieważ stłuczenie łokcia może wiązać się z poważnymi konsekwencjami, takimi jak uszkodzenie torebki stawowej, a także powstanie różnego rodzaju patologicznych tworów w łokciu w wyniku uderzenia. Stłuczenie łokcia jest także bardzo bolesnym urazem, który może dawać się we znaki nawet przez bardzo długi czas po upadku. Czasem w celu pozbycia się dolegliwości bólowych może być potrzebne specjalistyczne leczenie i rehabilitacja. Z tego względu każda osoba, która doznała urazu, jakim jest stłuczenie w obrębie stawu łokciowego, powinna postarać się o uzyskanie stosownego odszkodowania za ten wypadek.

  O odszkodowanie za stłuczenie łokcia może ubiegać się każda osoba, która doznała tego urazu w miejscu pracy, a także w drodze do pracy lub z pracy. Niestety często dochodzi do sytuacji, w których towarzystwa ubezpieczeniowe odmawiają wypłaty osobie poszkodowanej należnych świadczeń. W takiej sytuacji nie należy się jednak załamywać, ponieważ od decyzji ubezpieczalni można się odwołać. Ostatecznym sposobem na uzyskanie stosownej wysokości świadczenia, jakim jest odszkodowanie za stłuczenie łokcia, może być również wkroczenie na drogę sądową. Jeśli zmagasz się z problemem dotyczącym uzyskania odszkodowania za stłuczenie łokcia, najlepiej skonsultuj się z doświadczonym prawnikiem. Oceni on Twoją sytuację indywidualnie oraz podpowie, jakie kroki należy dalej poczynić.

  W naszej Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie znajdziesz godnych zaufania prawników, którzy od lat zajmują się sprawami ubezpieczeniowymi. Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc naszym klientom wywalczyć należące im się odszkodowania, dlatego z pewnością pomożemy także przy sprawie, jaką jest odszkodowanie za stłuczenie łokcia. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

   

  Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!