Powrót

Niedodma płuc odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie niedodma płuc

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie – niedodma płuc?

Niedodma płuc, czyli inaczej bezpowietrzność miąższu płucnego, to choroba wywołana uciskiem na klatkę piersiową lub zamknięciem oskrzela. Najczęściej jest spowodowana zwężeniem światła oskrzela przez zalegający śluz, ciała obce lub powstające w tym obszarze guzy. Zdarza się także u noworodków, najczęściej wtedy, gdy rodzą się z niedoborem surfaktantu w płucach.

Niedodma powoduje wyłączenie całego płuca lub jego fragmentu z wymiany gazowej. Daje to charakterystyczne objawy, takie jak krótki, przyspieszony oddech, duszność, kaszel. Podczas wystąpienia niedodmy występuje także przyspieszona akcja serca. Jeśli niedodma jest zaawansowana i doszło do odcięcia od tlenu na przykład całego płuca — może pojawić się także objaw sinienia wskutek niedoboru tlenu.

Podczas podejrzenia niedodmy płuc należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, gdyż jest to stan, z którym nie wolno czekać. Tkanki odcięte od tlenu na długi czas mogą obumrzeć oraz nie odzyskać już swoich funkcji. W przypadku bardziej poważnej niedodmy może także dojść do niedotlenienia innych ważnych organów, co może doprowadzić do nieodwracalnych zmian i zaburzenia ich funkcji. Lekarz po wykonaniu odpowiedniego badania i wywiadu oceni stan powstania niedodmy, a także wdroży odpowiednie leczenie.

Długość leczenia zależy od tego, jak rozległe są zmiany poniesione w wyniku choroby. Od tego samego czynnika będzie zależała też wysokość kwoty odszkodowania, jaką można uzyskać w tym wypadku. Jego kwota nie jest jednoznaczna i nie da się jej określić bez rozpatrzenia przypadku indywidualnie. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak uzyskać odszkodowanie za niedodmę płuc — skontaktuj się z kancelarią prawną Ubi ius. Zapewniamy fachową pomoc w tego typu przypadkach.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!