Powrót

Przemieszczenie palców odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za przemieszczenie palców

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za przemieszczenie palców?

Do przemieszczenia palców może dojść podczas upadku lub bezpośredniego uderzenia. Uraz ten najczęściej dotyka sportowców, szczególnie piłkarzy ręcznych, koszykarzy oraz siatkarzy. Ma to miejsce najczęściej podczas niefortunnego przyjęcia piłki, w wyniku czego cała siła uderzenia zamiast na śródręcze zostanie przekazana na palce.

Objawami przemieszczenia palców są ból, obrzęk oraz widoczny gołym okiem nieprawidłowy wygląd palca. Wybite palce trzeba jak najszybciej nastawić. W drodze do specjalisty można schładzać miejsce w celu zmniejszenia bólu oraz obrzęku.

Przemieszczenie palców, czyli inaczej ich zwichnięcie to dość popularny uraz. Nastawienie palców po takim urazie nie jest zbyt trudne, jednak nie powinno wykonywać się go samodzielnie. Podczas zwichnięcia palców może dojść także do pęknięcia kości, dlatego każde pourazowe przemieszczenie palców należy skonsultować z lekarzem. Nieprawidłowe nastawienie stawu może skutkować pojawieniem się późniejszych komplikacji i zwyrodnień, dlatego warto zawsze skonsultować się ze specjalistą, który zrobi to w prawidłowy sposób. Będzie to także mniej bolesne, ponieważ przy nastawianiu przemieszczonych palców używa się znieczulenia miejscowego.

Po wybiciu palców można starać się o odszkodowanie. Powinno ono zrekompensować pacjentowi czas, w którym jego ręka będzie częściowo niesprawna oraz obolała po urazie. Dość często zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe odmawiają przyznania odszkodowania za przemieszczenie palców. Jeśli borykasz się z podobnym problemem, z chęcią pomożemy. Skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius, a rozpatrzymy Twój problem indywidualnie oraz udzielimy profesjonalnej porady prawnej.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!