Powrót

Oparzenie 2 stopnia odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za oparzenie 2 stopnia Kancelaria Ubi Ius

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za oparzenie 2 stopnia?

Oparzenia 2 stopnia należą do głębszych rodzajów oparzeń. W ich wyniku uszkodzona zostaje bowiem nie tylko najbardziej powierzchowna warstwa skóry, jaką jest naskórek, lecz również skóra właściwa. W wyniku oparzeń 2 stopnia powstają pęcherze wypełnione limfą. Takie oparzenia są bardzo bolesne i mogą pozostawiać po sobie trwałe blizny w miejscu ich powstania.

W przypadku oparzeń 2 stopnia konieczne jest szybkie udzielenie pierwszej pomocy. Szybkie schłodzenie miejsca oparzenia chłodną wodą pomoże zniwelować ból oraz zmniejszyć obrzęk. Należy jednak pamiętać, aby do schładzania oparzonego miejsca nie używać lodowatej wody.

Oparzenie 2 stopnia może powstać w wyniku wielu sytuacji. Może być skutkiem dotknięcia gorącego naczynia, wykonywania zabiegów z użyciem środków chemicznych u kosmetyczki lub fryzjerki, lub oblania się gorącą zupą, czy napojem. Oparzenia 2 stopnia mogą powstać także podczas awarii wadliwych maszyn w miejscu pracy, w wyniku których dojdzie np. do uwolnienia dużej ilości gorącej pary. Każdy pracownik powinien pamiętać, że za oparzenie 2 stopnia należy mu się odszkodowanie.

Wysokość odszkodowania za oparzenie 2 stopnia jest zależna od rozległości obrażeń oraz od ich umiejscowienia na ciele. Kwota, jaką można uzyskać od firmy ubezpieczeniowej za poważniejsze oparzenia, waha się jednak od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. W dzisiejszych czasach jest coraz większa świadomość swoich praw, dlatego spraw o oparzenie 2 stopnia odszkodowanie jest coraz więcej. Często bowiem firmy ubezpieczeniowe przyznają znacznie zaniżone odszkodowania, które zdecydowanie nie wystarczą na pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji i nie stanowią wystarczającego zadośćuczynienia dla poszkodowanego pracownika.

Za oparzenie 2 stopnia odszkodowanie powinno pokrywać pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji, dojazdów do szpitala. Poszkodowany może ubiegać się także o stosowną rentę, jeśli w wyniku wypadku utracił możliwość pracy. Pracownik, który doznał urazu, jakim jest oparzenie 2 stopnia, może także ubiegać się o pokrycie kosztów operacji plastycznej, która pomoże zmniejszyć widoczność blizn. Ubezpieczalnia powinna także przyznać poszkodowanemu zadośćuczynienie, które będzie rekompensatą za ból i cierpienie poniesione w wyniku wypadku.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy sprawie, jaką jest oparzenie 2 stopnia odszkodowanie, skontaktuj się z naszą Kancelarią Prawną UBI IUS. Przyjrzymy się dokładnie Twojemu przypadkowi oraz pomożemy wywalczyć godne odszkodowanie, które, chociaż nie przywróci zdrowia, będzie jednak bardzo pomocne podczas powrotu do pełnej sprawności. Zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług z zakresu odszkodowań w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie.

Odszkodowanie za oparzenie 2 stopnia

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!