Powrót

Uszkodzenie nerwu strzałkowego odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie nerwu strzałkowego

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie nerwu strzałkowego?

Nerw strzałkowy jest nerwem, który odpowiada za czucie oraz możliwość wykonywania ruchów w podudziu, a także w stopie. Na swoim przebiegu leży w bliskim sąsiedztwie szyjki kości strzałkowej i to właśnie w tym miejscu najczęściej dochodzi do jego uszkodzenia.

Do uszkodzenia nerwu strzałkowego dochodzi najczęściej podczas złamania kości strzałkowej. Ostre odłamki kostne mogą naruszyć leżący w pobliżu kości nerw. Do uszkodzenia nerwu strzałkowego może dojść także na skutek założenia zbyt ciasnego gipsu lub gdy powstaje guz kości. Te sytuacje powodują dociśnięcie nerwu do kości strzałkowej, co może sprawić, że dojdzie do jego porażenia.
Objawy, które mogą sugerować uszkodzenie nerwu strzałkowego, to przede wszystkim zaburzenia czucia i ruchomości w stopie. Pacjent może mieć problemy z chodzeniem i przenoszeniem ciężaru na piętę. Charakterystycznym objawem jest także „objaw stopy opadającej”, który powoduje, że opada boczny brzeg stopy. Niemożliwe jest także wykonanie zgięcia stopy do góry. Występować może także zanik lub osłabienie czucia w okolicach unerwianych przez nerw strzałkowy.

Z podobnymi objawami warto zgłosić się do lekarza, który po wykonaniu odpowiednich badań wyda diagnozę i wprowadzi odpowiednie leczenie. Leczenie polega głównie na zmniejszeniu nacisku na nerw strzałkowy, dzięki czemu możliwa będzie jego regeneracja. Nie należy lekceważyć swoich dolegliwości, gdyż im dłużej będziemy zwlekali z rozpoczęciem leczenia, tym więcej czasu zajmie gojenie się nerwu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy w Twoim przypadku przysługuje odszkodowanie za uszkodzenie nerwu strzałkowego, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Nasza wykwalifikowana kadra prawnicza rozpatrzy Twoją sprawę i udzieli profesjonalnej porady prawnej.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!