Powrót

Powierzchowny uraz powłok głowy odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za powierzchowny uraz powłok głowy - Kancelaria Ubi Ius

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za powierzchowny uraz powłok głowy?

Urazy głowy są jednymi z najczęstszych skutków wypadków komunikacyjnych. Szczególnie narażone na tego typu urazy są osoby, które nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zdarza się jednak, że nawet przy zapiętych pasach dojdzie do urazu głowy, na przykład przez uderzenie w boczną szybę, czy nawet mocne szarpnięcie i uderzenie o zagłówek.

Urazy głowy mogą być bardziej lub mniej poważne. Każdy tego typu wypadek powinien być jednak skonsultowany z lekarzem, ponieważ nawet pozornie niegroźne uderzenie mogło spowodować poważne obrażenia, które wymagają natychmiastowej interwencji lekarskiej. Często także zdarza się, że osoba poszkodowana w wypadku samochodowym na początku nie odczuwa bólu z powodu szoku i stresu spowodowanego wypadkiem. Po kilku godzinach lub nawet kilku dniach może okazać się, że wystąpił jednak poważny uraz. Przykładowymi urazami, które najczęściej mają miejsce podczas wypadków komunikacyjnych, są bez wątpienia wstrząśnienie mózgu, złamanie kości twarzoczaszki lub mózgoczaszki, a także krwawienie śródczaszkowe, które może być bezpośrednim zagrożeniem życia. W wyniku silnego uderzenia wiele osób doznaje także powierzchownego urazu powłok głowy.

Powierzchowny uraz powłok głowy jest pozornie niegroźnym urazem, jednak może on nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Może też powodować powstanie blizn i trwałe oszpecenie. Z tego powodu można uzyskać za powierzchowny uraz powłok głowy odszkodowanie z ubezpieczalni. Odszkodowanie powinno pokrywać wszelkie koszty leczenia urazu, a także opieki medycznej, zakupionych leków oraz opatrunków. Odszkodowanie takie można uzyskać z OC sprawcy. Poszkodowany może również ubiegać się o przyznanie odpowiedniego zadośćuczynienia za poniesioną w wyniku wypadku traumę oraz cierpienie fizyczne i ból związany z powstałym urazem.

Firmy ubezpieczeniowe często odmawiają jednak przyznania pieniędzy osobom, które ubiegają się za powierzchowny uraz powłok głowy o odszkodowanie. Każdy poszkodowany powinien jednak pamiętać, że decyzja ubezpieczalni nie jest decyzją ostateczną i zawsze można się od niej odwoływać. Najlepiej skorzystać wtedy z pomocy prawnika, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu pomoże uzyskać za powierzchowny uraz powłok głowy odszkodowanie. W razie, gdyby na drodze polubownej nie udało się uzyskać satysfakcjonującej kwoty odszkodowania, zawsze można także wkroczyć na drogę sądową. W takim przypadku pomoc prawnika również może okazać się nieoceniona.

Jeśli poszukujesz godnego zaufania prawnika z Lublina, który pomoże w sprawie, jaką jest powierzchowny uraz powłok głowy odszkodowanie, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Kancelaria Prawna UBI IUS w Lublinie to gwarancja indywidualnego podejścia do każdego przypadku oraz profesjonalnej pomocy prawnej z zakresu spraw odszkodowawczych i nie tylko. Nasi prawnicy od lat zajmują się podobnymi przypadkami, dlatego z chęcią pomogą także Tobie.

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!