Powrót

Odszkodowanie za uraz kciuka


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać Odszkodowanie za uraz kciuka

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz kciuka?

Urazy kciuka są często występującymi kontuzjami. Mogą nam się przytrafić podczas upadku na dłoń, bezpośredniego uderzenia albo podczas uprawiania sportów. Najbardziej narażeni na urazy kciuka są szczypiorniści, siatkarze, koszykarze czy też bokserzy.

Urazy kciuka możemy podzielić na:

  • urazy ścięgien: naciągnięcia i stłuczenia
  • urazy kości: zwichnięcia i złamania

Urazy ścięgien kciuka nie są z reguły niebezpieczne, jednak zawsze warto zgłosić się do lekarza w celu wykluczenia groźnych obrażeń. Wszystkie urazy związane z kośćmi powinien natomiast obejrzeć lekarz. Zleci on niezbędne badania takie jak na przykład zdjęcie rentgenowskie, w celu sprawdzenia, czy kość została uszkodzona, a jeśli tak to w jakim miejscu. Objawami, które powinny skłonić nas do szybkiej wizyty, są: silny ból w stawie, szybko narastający obrzęk palca, zasinienie oraz powstanie krwiaka.

W przypadku urazu kciuka, który okazał się złamaniem, niezbędne jest prawidłowe nastawienie kości oraz unieruchomienie palca wraz z fragmentem dłoni. Gips powinien pozostać na ręce około 4 do 6 tygodni. Nie da się ukryć, że brak możliwości używania ręki przez tak długi czas jest bardzo uciążliwe i często uniemożliwia wykonywanie naszych obowiązków. Poza tym, w przypadku kciuka nawet po zdjęciu gipsu wymagana będzie rehabilitacja i oszczędzanie dłoni. W przypadku bardzo ciężkich i skomplikowanych złamań istnieje nawet ryzyko, że nie uda odzyskać się pełnej sprawności kciuka. Wszystkie te niedogodności może nam chociaż trochę wynagrodzić odszkodowanie za uraz kciuka. Jeśli nie jesteś pewien jak je uzyskać lub czy w ogóle Ci ono przysługuje, skontaktuj się z nami. Kancelaria prawna Ubi ius zapewnia rzetelną obsługę w zakresie ubezpieczeń oraz indywidualne podejście do każdego przypadku.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!