Powrót

Złamanie kości piszczelowej odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamanie kości piszczelowej

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie kości piszczelowej?

Kość piszczelowa jest jedną z kości, która wraz z kością strzałkową buduje łydkę. Jest to bardzo masywna kość, którą można wyczuć pod skórą, na przedniej powierzchni łydki. Do złamań kości piszczelowej dochodzi dość często, ponieważ jest ona narażona na duże obciążenia i wiele urazów.
Na złamania w obrębie kości piszczelowej najbardziej narażeni są sportowcy, którzy zajmują się grą w piłkę nożną, przebieganiem maratonów, a także zawodową jazdą na rowerze. W wyniku silnego uderzenia w kość piszczelową może dojść do jej pęknięcia. Kość piszczelowa od przodu jest przykryta jedynie skórą i niewielką warstwą tkanki tłuszczowej. W tym obszarze nie okrywają jej żadne mięśnie, które mogłyby chociaż częściowo zamortyzować uderzenie. Właśnie z tego powodu złamania w obrębie piszczeli są dość powszechne.

Objawy, które można zaobserwować podczas złamania kości piszczelowej, to ból o dużym nasileniu, który narasta podczas próby poruszania kończyną, narastający obrzęk i brak możliwości przeniesienia ciężaru ciała na uszkodzoną kończynę. Może pojawiać się także krwiak i obrzęk okolicznych stawów.

Złamania w obrębie kości piszczelowej mogą nieść za sobą poważne powikłania, dlatego należy jak najszybciej udać się do szpitala. Odłamki kostne mogą bowiem uszkodzić okoliczne nerwy lub naczynia, co może prowadzić do powstania komplikacji i nieodwracalnych zmian.

Leczenie tego typu złamań polega na nastawieniu odłamków kostnych do odpowiedniej pozycji, a następnie unieruchomieniu złamanej kończyny. Gojenie może trwać około 6 do 8 tygodni. W tym czasie kończyna nie powinna być nadmiernie obciążana.

Jeśli borykasz się ze złamaną kością piszczelową, możesz złożyć wniosek o przyznanie odszkodowania z tego powodu. Jeśli potrzebujesz pomocy w tej procedurze, nasza kancelaria prawna Ubi ius zajmuje się sprawami odszkodowawczymi, dlatego z chęcią rozpatrzymy Twoją sprawę i pomożemy w wyegzekwowaniu godnego odszkodowania za złamanie kości piszczelowej.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!