Powrót

Utrata palca odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za utratę palca

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za utratę palca?

Podczas wykonywania niektórych rodzajów pracy jest się bardziej narażonym na różne urazy. Przykładowo, praca w fabryce, w której jest wiele maszyn tnących lub w magazynie, gdzie przechowywane są bardzo ciężkie przedmioty, może być czynnikiem zwiększającym ryzyko wystąpienia urazów w obrębie dłoni. Złamania, zwichnięcia, zmiażdżenia, a nawet całkowita utrata palca może nastąpić podczas chwilowej nieuwagi lub nieprzestrzegania zasad BHP.

Palec może zostać utracony w wyniku szczególnie dotkliwego zmiażdżenia, odcięcia przez ostry przyrząd lub zaklinowania w maszynie produkcyjnej. Nie znaczy to jednak, że podczas codziennych czynności nie jest się narażonym na utratę palców. Nawet w domowym zaciszu może przydarzyć się ten nieszczęśliwy wypadek.

Utrata palców, szczególnie dłoni może być bardzo dotkliwa. Najgorsza sytuacja ma miejsce wtedy, gdy amputowane muszą zostać wszystkie palce lub kciuk. Możliwości chwytne dłoni są wtedy znacznie ograniczone lub całkowicie uniemożliwione. Znacznie utrudnia to życie codzienne i może uniemożliwiać podjęcie pracy w niektórych zawodach, takich jak pianista, dentysta czy chirurg.

Z powodu utraty palca poszkodowany może starać się o odszkodowanie. Jego wysokość jest zależna od wielu czynników, między innymi tego, które palce zostały odcięte i w jakich okolicznościach miało to miejsce. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyegzekwowaniu odpowiedniej kwoty odszkodowania za utratę palca, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Gwarantujemy indywidualne podejście do problemu oraz udzielenie profesjonalnej porady prawnej.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!