Powrót

Krwiak nerki odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za krwiak nerki

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za krwiak nerki?

Krwiak nerki powstaje zwykle podczas stłuczenia nerki. Do takiej sytuacji dochodzi najczęściej w wypadkach komunikacyjnych bądź po bezpośrednim uderzeniu w okolicę lędźwiową kręgosłupa. Krwiak może powstawać w tkance tłuszczowej, która otacza nerkę lub pod torebką nerki. Krwiak może rozwinąć się także podczas groźniejszego urazu, jakim jest pęknięcie nerki.

Objawami, które mogą wskazywać na powstawanie krwiaka nerki, są: krwiomocz, silny ból w okolicy lędźwiowej, tkliwość tej okolicy lub obecność wyczuwalnego guza. Zwykle leczenie krwiaka nerki jest zachowawcze i polega na oddawaniu leków przeciwbólowych oraz odpoczynku aż do czasu wchłonięcia się krwiaka. Jeśli jednak nie obserwuje się poprawy, a powstały wcześniej krwiak narasta, konieczna może być operacja chirurgiczna.

Krwiak nerki jest bez wątpienia jednym z tych urazów, które powinien obejrzeć lekarz. Po wykonaniu odpowiednich badań będziemy mieć pewność, czy wymaga on interwencji chirurga, czy też jest niegroźny. Kolejnym aspektem, który przemawia za wizytą u lekarza, jest fakt, iż jeśli doszło do urazu nerki i powstania krwiaka, istnieje duże prawdopodobieństwo, że uszkodzeniu uległy także inne okoliczne narządy.

Jako że krwiak na nerce może być bardzo uciążliwy, a jego wyleczenie wymaga czasowego zaprzestania pracy — dobrym pomysłem będzie złożenie wniosku o odszkodowanie z tego tytułu. Jeśli jednak nie wiesz, czy możesz ubiegać się o odszkodowanie za krwiak nerki lub nie wiesz, w jaki sposób je uzyskać, skontaktuj się z kancelarią prawną Ubi ius. Rozpatrzymy Twoją sprawę i udzielimy profesjonalnej porady prawnej w tym zakresie.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!