Powrót

Złamanie kości krzyżowej odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Jak uzyskać odszkodowanie za złamanie kości krzyżowej - Kancelaria Ubi Ius

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamanie kości krzyżowej?

Kość krzyżowa to kość, która powstała poprzez zrośnięcie się pięciu kręgów krzyżowych, które są zlokalizowane na końcu kręgosłupa człowieka. Kość krzyżowa jest zlokalizowana tuż przed kością ogonową. Przez kość krzyżową przechodzą ważne nerwy, które wydostają się na obwód z rdzenia kręgowego. Nerwy te tworzą największy w organizmie splot nerwowy, zwany splotem krzyżowym. Gałęzie biegnące od splotu krzyżowego zaopatrują całą kończynę dolną, a także narządy miednicy i krocze. Z tego względu jest to bardzo istotny splot, który odpowiada za ruchy i czucie w dolnej części ciała.

Kość krzyżowa jest połączona z kośćmi miednicznymi i wraz z nimi tworzy miednicę. Pomaga ona w stabilizacji postawy ciała oraz łączy kręgosłup z miednicą. Do złamań w obrębie kości krzyżowej dochodzi dość rzadko. Mogą one jednak powstać podczas mocnego uderzenia, upadku ze schodów, wypadku komunikacyjnego i wielu innych sytuacji. Złamanie kości krzyżowej jest dość niebezpiecznym urazem, szczególnie wtedy, gdy dochodzi do powstania odłamków kostnych lub do złamania z przemieszczeniem. Ostre fragmenty pękniętej kości mogą wówczas uszkodzić przechodzące przez kość krzyżową gałęzie nerwów zaopatrujących kończynę dolną. Taki uraz może doprowadzić nawet do paraliżu dolnej części ciała.

Objawami, które daje złamanie kości krzyżowej, są przede wszystkim intensywny ból, który jest odczuwalny zarówno podczas stania, jak i w pozycji siedzącej. Może dochodzić także do zaburzeń czucia w obrębie kończyn dolnych oraz do problemów z poruszaniem nogami. Gdy podejrzewamy, że doszło do urazu, jakim jest złamanie kości krzyżowej, należy jak najszybciej zadzwonić po karetkę pogotowia lub udać się do lekarza. W szpitalu zostanie wykonane prześwietlenie lub tomografia komputerowa, które pomogą ukazać, do jakiego rodzaju złamania doszło i które struktury zostały uszkodzone. W zależności od tego, czy złamanie kości krzyżowej jest z przemieszczeniem, czy bez przemieszczenia, może być konieczna operacja. Takie złamanie wiąże się także z kilkumiesięcznym utrudnieniem poruszania się i bólem, co może uniemożliwiać wykonywanie pracy oraz codziennych czynności.

Ze względu na to, że złamanie kości krzyżowej jest urazem bardzo bolesnym oraz często wymaga pomocy osób trzecich podczas gojenia się i długotrwałej rehabilitacji, osoba, która doznała tego urazu, powinna postarać się o odpowiednie odszkodowanie. Niestety zaniżanie sum odszkodowań przez firmy ubezpieczeniowe jest nagminne. Osoby ubiegające się o złamanie kości krzyżowej odszkodowanie, często nie wiedzą także, że od decyzji ubezpieczalni można się odwołać. Warto pamiętać jednak, że każda osoba ubiegająca się o przyznanie odszkodowania ma prawo do odwołania się od pierwotnej decyzji ubezpieczalni, a także do wytoczenia sprawy sądowej. W takiej sytuacji warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej wykwalifikowanego adwokata.

Godnych zaufania adwokatów, którzy zajmują się sprawami, takimi jak złamanie kości krzyżowej odszkodowanie, znajdziesz w Kancelarii Prawnej UBI IUS w Lublinie. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

 

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!