Powrót

Ganglion nadgarstka odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za ganglion nadgarstka

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za ganglion nadgarstka?

Ganglion to niewielki guzek, który jest wypełniony charakterystycznym galaretowatym płynem. Guzki te powstają w okolicy stawów, a najczęściej dotyka stawu nadgarstka. Ganglion nadgarstka jest najczęściej spotykany u osób, które w związku ze swoją pracą utrzymują dłoń w jednej pozycji przez długi czas. Mogą być to na przykład osoby pracujące przy komputerze.

Ganglion nadgarstka może też powstać jako skutek zapalenia stawu. Jako inną przyczynę wymienia się także urazy w obrębie stawu. Ganglion nadgarstka nie jest groźną dolegliwością, jednak nie należy go lekceważyć, ponieważ długotrwała obecność takiego guzka na ręce może wywoływać ucisk na pobliskie struktury, takie jak mięśnie, nerwy oraz naczynia.

Mimo że ganglion nadgarstka jest niegroźny, może on sprawiać wiele bólu. Chwilową ulgę mogą przynosić maści z substancją przeciwbólową lub maści chłodzące, lecz nie powinno stosować się ich długoterminowo. Należy z tą przypadłością zgłosić się do lekarza, który zadecyduje o dalszym leczeniu.

Jako leczenie tej przypadłości najczęściej zaleca się fizykoterapię, zabiegi za pomocą ultradźwięków, lasera i pól magnetycznych. Zalecane jest też wykonywanie wskazanych przez fizjoterapeutę ćwiczeń w domu. Jeśli leczenie nie przyniesie efektów, może okazać się, że konieczny jest zabieg. Może być to zabieg, który polega na odessaniu zawartości guzka, lub zabieg polegający na jego całkowitym wycięciu. Nie są to zabiegi bolesne ani zbyt skomplikowane, dlatego nie należy się ich obawiać.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy za wystąpienie ganglionu nadgarstka należy Ci się odszkodowanie, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Nasi prawnicy z wieloletnim doświadczeniem rozpatrzą Twój przypadek indywidualnie i udzielą rzetelnej porady prawnej. Z chęcią pomożemy w uzyskaniu odszkodowania za ganglion nadgarstka.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!