Powrót

Złamana kostka boczna odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za złamaną kostkę boczną

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za złamaną kostkę boczną?

Kostka boczna to końcowa część kości strzałkowej, która jest jedną z kości budujących łydkę. Kostka boczna bierze udział w tworzeniu stawu skokowego, dlatego często zostaje uszkodzona podczas jego urazów.

Do uszkodzenia kostki bocznej dochodzi najczęściej podczas urazu o charakterze skrętnym stawu skokowego. Podczas nadmiernego wychylenia stopy w bok zostają uszkodzone więzadła, a często także kostka boczna. Na tego typu uszkodzenia najbardziej narażone są osoby uprawiające sporty, takie jak na przykład piłka nożna.

W przypadku złamania kostki bocznej pojawia się nagły silny ból, obrzęk, a także zasinienie lub krwiak. Poszkodowany ma problemy z przenoszeniem ciężaru ciała na uszkodzoną stopę i zaburzona jest ruchomość w stawie skokowym. Jeśli po urazie w obrębie kostki wystąpią podobne objawy, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza w celu określenia, czy kostka boczna nie uległa złamaniu.

Złamanie może być z przemieszczeniem lub bez. Jeśli nie doszło do przemieszczenia odłamków kostnych, zwykle stosuje się technikę polegającą na unieruchomieniu stawu za pomocą opatrunku gipsowego. Jeśli natomiast doszło do przemieszczenia, konieczne będzie przywrócenie odłamków kostnych do ich pierwotnego położenia. Można tego dokonać poprzez przymocowanie odłamka specjalną płytką, śrubami lub drutem.

Jeśli doszło do złamania kostki bocznej, pacjent może ubiegać się o przyznanie odpowiedniej kwoty odszkodowania. Kwota ta będzie zależała od wielu czynników, które należy rozpatrzyć. Jeśli potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania lub masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią pomożemy w uzyskaniu odszkodowania za złamaną kostkę boczną.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!