Powrót

Perforacja błony bębenkowej odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za perforacje błony bębenkowej

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za perforacje błony bębenkowej?

    Błona bębenkowa jest niewielką strukturą w uchu człowieka, która oddziela przewód słuchowy zewnętrzny od ucha środkowego. Dzięki niej możliwe jest przenoszenie drgań na kosteczki słuchowe, które przekazują je do dalszych części ucha, które sprawiają, że możliwe jest odbieranie przez człowieka bodźców słuchowych.

    Zdarza się, że w wyniku urazu dochodzi do perforacji błony bębenkowej. Perforacja to inaczej pęknięcie błony bębenkowej. Przyczyną takiej sytuacji może być uszkodzenie mechaniczne, np. podczas czyszczenia ucha za pomocą patyczka lub podczas silnego uderzenia w głowę. Narażeni na tego typu urazy są także wszyscy nurkowie, osoby latające samolotem lub osoby eksponowane na wysokie dźwięki. W tych sytuacjach może dojść do nagłego wzrostu ciśnienia i pęknięcia błony bębenkowej pod jego wpływem.

    Perforacja błony bębenkowej może być centralna lub brzeżna, przy czym ta druga jest znacznie groźniejsza dla pacjenta. Objawami pęknięcia błony bębenkowej są zaburzenia słyszenia, ból, szumy w uszach, a także uczucie zatkanych uszu i kręcenie się w głowie. Kolejnym objawem może być pojawienie się gorączki, czasem także wymiotów.

    Jeśli występuje podejrzenie perforacji błony bębenkowej, należy szybko udać się do lekarza. Po postawieniu diagnozy lekarz zadecyduje o leczeniu. Jeśli pęknięcie jest niewielkie, najczęściej goi się samo. W przypadku poważniejszych perforacji konieczne może stać się wykonanie zabiegu chirurgicznego, który ma na celu rekonstrukcję błony bębenkowej.

    W przypadku perforacji błony bębenkowej pacjent może złożyć wniosek o przyznanie odszkodowania. Jego wysokość znacznie różni się w zależności od wielu czynników. Jeśli potrzebujesz fachowej porady prawnika lub pomocy w uzyskaniu odszkodowania za perforację błony bębenkowej, skontaktuj się z kancelarią Ubi ius w Lublinie. Z chęcią przyjrzymy się Twojemu przypadkowi i udzielimy profesjonalnej pomocy.

     

     

    Odszkodowania pomoc prawna

    Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

    TELEFON
    600 096 744

    E-MAIL
    odszkodowania@ubiius.pl

    Odszkodowania i sprawy bankowe

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!