Powrót

Przekłucie płuca odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie po przekłuciu płuca

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie po przekłuciu płuca?

Przekłucie płuca może powstać w wyniku wykonywania procedur medycznych, na przykład biopsji. Może też powstać na skutek różnego rodzaju urazów, w których następuje złamanie żebra i przebicie płuca przez jeden z odłamków kostnych. Jeśli przekłucie jest delikatne i powierzchowne zwykle stosuje się leczenie zachowawcze, jednak przy cięższych obrażeniach może być konieczny odpowiedni zabieg lub operacja.

Powikłaniem, z którym najczęściej mamy do czynienia podczas przekłucia płuca jest wystąpienie odmy opłucnowej. Jest to stan, w którym powietrze z płuca przedostaje się do jamy opłucnej. Jama ta zwykle wypełniona jest jedynie bardzo niewielką ilością płynu, a obecność powietrza wewnątrz niej skutkuje mniej lub bardziej poważnymi problemami z oddychaniem. W ciężkich przypadkach może dojść do całkowitego zablokowania możliwości wymiany gazowej, a co za tym idzie uduszenia oraz śmierci.

W przypadku wystąpienia odmy opłucnowej konieczna jest jak najszybsza wizyta u specjalisty. Lekarz wykona odpowiednie badania i wdroży właściwe procedury medyczne. Z powodu przekłucia płuca możliwe jest uzyskanie stosownego odszkodowania. Firma ubezpieczeniowa, po okazaniu właściwej dokumentacji medycznej wyliczy sumę należną poszkodowanemu. Jeśli jednak borykasz się z problemami z uzyskaniem odszkodowania za przekłucie płuca, skontaktuj się z kancelarią prawną Ubi ius. Zatrudniamy wykwalifikowanych prawników z ogromnym doświadczeniem, którzy z chęcią rozpatrzą Twoją sprawę indywidualnie i udzielą fachowej porady prawnej.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!