Powrót

Pęknięcie mostka odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

    Masz pytanie? Napisz do nas!

    Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

    Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za pęknięcie mostka

    Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

    W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za pęknięcie mostka?

    Do złamania mostka dochodzi często w wyniku uczestnictwa poszkodowanej osoby w wypadku drogowym, gdy klatka piersiowa osoby kierującej pojazdem uderza o kierownicę. Najbardziej zagrożone są osoby starsze, których kości nie są już tak mocne jak kiedyś. U osób w podeszłym wieku może dojść do tego urazu w czasie wykonywania akcji reanimacyjnej, kiedy to okolice mostka poddane są silnemu naciskowi. Mostek jest kością znajdującą się z przodu klatki piersiowej, tuż pod skórą. Otacza go specjalna błona, dzięki której w przypadku, gdy dojdzie do złamania, kość mostka nie zapadnie się głębiej, co groziłoby poważnymi, stwarzającymi zagrożenie życia uszkodzeniami narządów wewnętrznych, takich jak płuca. Trzeba zaznaczyć, że mostek i otaczająca go błona tworzą bardzo mocną konstrukcję, do której uszkodzenia może doprowadzić wyłącznie naprawdę duża siła.

    Wyróżniamy dwa rodzaje złamań tej kości: z przemieszczeniami oraz bez nich. W tym drugim przypadku interwencja chirurga nie jest konieczna. Jeżeli doszło do przemieszczenia, to poszkodowany musi trafić na salę operacyjną, gdzie kość mostka będzie poddana zabiegom umożliwiającym jej stabilizację. Objawem złamania tej kości jest ból, który pojawia się w klatce piersiowej osoby poszkodowanej podczas oddychania. Może być wtedy słyszany osobliwy dźwięk, który wywoływany jest przez wzajemne ocieranie się o siebie fragmentów kości. Pamiętajmy o tym, że za każdym razem, gdy istnieje poważne prawdopodobieństwo wystąpienia opisanego w tym artykule urazu, konieczne jest zawiezienie osoby poszkodowanej do szpitala.

    Można ubiegać się o odszkodowanie z tytułu złamania mostka. Nie istnieją przepisy prawa, które jednoznacznie określają, w jakim przedziale powinna zawierać się jego kwota. Wszystko zależeć będzie od tego, jak dany przypadek oceni na podstawie zgromadzonej przez poszkodowaną osobę dokumentacji medycznej firma ubezpieczeniowa. Można starać się o wypłatę świadczenia samodzielnie, zdecydowanie lepiej jest jednak skorzystać z pomocy oferowanej przez kancelarię prawną, taką jak UBI IUS. Należy pamiętać o tym, że ubezpieczycielom zdarza się odmawiać wypłaty pieniędzy, lub też kwota odszkodowania, jaką proponują, jest stanowczo zbyt niska, aby mogły zostać pokryte wszystkie poniesione przez poszkodowaną osobę wydatki związane z rehabilitacją. Doświadczeni prawnicy, z którymi współpracujemy, będą potrafili doprowadzić do wypłaty świadczenia w takiej wysokości, która będzie Cię satysfakcjonować. Zadzwoń lub napisz do nas i umów się na spotkanie, w czasie którego przedstawisz nam szczegóły swojej sprawy.

     

     

    Odszkodowanie za pęknięcie mostka

    Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

    TELEFON
    600 096 744

    E-MAIL
    odszkodowania@ubiius.pl

    Odszkodowania i sprawy bankowe

    Zapraszamy do skorzystania z infolinii

    Zadzwoń do nas – oddzwonimy!