Powrót

Uraz kończyn górnych odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uraz kończyn górnych

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uraz kończyn górnych?

Kończyna górna jest zbudowana z trzech głównych kości: ramiennej, promieniowej i łokciowej, a także z dwudziestu siedmiu kości budujących dłoń. Jest to obszar narażony na różnego rodzaju urazy, ponieważ zwykle podczas upadku występuje odruch obronny w postaci wyciągnięcia rąk. W tej sytuacji cała siła upadku zostaje przeniesiona na kończyny górne, w wyniku czego występuje uraz.

Najczęściej występującym urazem kończyn górnych jest złamanie. Dochodzi do niego na skutek działania dużej siły podczas upadku, bezpośredniego uderzenia czy przygniecenia. Złamana może zostać praktycznie każda kość kończyny górnej, jednak najczęściej mamy do czynienia ze złamaniami w obrębie kości promieniowej, łokciowej i ramiennej. Należą one do kości długich, a ich trzony są dość cienkie, dlatego nie trudno o powstanie urazu.

W przypadku podejrzenia złamania należy bezzwłocznie zgłosić się do lekarza, aby zapobiec powstawaniu późniejszych powikłań. Lekarz wykona odpowiednie badania, takie jak prześwietlenie rentgenowskie. Na jego podstawie można ocenić, czy wystarczy nastawienie kości metodą tradycyjną i usztywnienie jej w gipsie, czy konieczny będzie zabieg chirurgiczny. Operacja będzie niezbędna, jeśli wystąpiło złamanie otwarte lub złamanie z przemieszczeniem się odłamków kostnych.

W przypadku urazu kończyn górnych warto złożyć wniosek o odszkodowanie. Jego wysokość jest zależna od wielu czynników, więc nie da się jej jednoznacznie określić. Jeśli borykasz się z problemami dotyczącymi uzyskania odszkodowania za uraz kończyn górnych, skontaktuj się z nami. Nasza kancelaria prawna Ubi ius gwarantuje indywidualne podejście do sprawy oraz udzielenie profesjonalnej porady prawnej.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!