Powrót

Smagnięcie biczem odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za smagnięcie biczem

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za smagnięcie biczem?

Smagnięcie biczem to potoczna nazwa urazu kręgosłupa, który powstaje w wyniku gwałtownego szarpnięcia głową. Najczęściej powstanie tego urazu obserwuje się podczas wypadków komunikacyjnych. Smagnięcie biczem dotyczy najczęściej osób, które znajdowały się w pojeździe, w którego tył wjechał inny pojazd. W wyniku tego rodzaju wypadku dochodzi najczęściej do skręcenia lub naderwania odcinka szyjnego kręgosłupa.

Jeśli do wypadku doszło z winy innej osoby, poszkodowany może ubiegać się o odszkodowanie z OC sprawcy. Powinno ono pokryć koszty leczenia i rehabilitacji, a także straconego zarobku, jak również powinno stanowić godne zadośćuczynienie za poniesione przez pacjenta ból i cierpienie.

Często wyegzekwowanie odszkodowania za uraz smagnięcia biczem okazuje się dosyć trudne. Dzieje się tak dlatego, że zwykle urazu tego nie można zauważyć na zdjęciu rentgenowskim. Z tego powodu firmy ubezpieczeniowe często twierdzą, że nie ma związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy wypadkiem a uciążliwym bólem i dyskomfortem pacjenta.

Należy pamiętać, że o swoje prawa można walczyć, odwołując się od decyzji firmy lub rozwiązując sprawę w sądzie. Warto skorzystać wtedy z pomocy doświadczonego prawnika, który w odpowiedni sposób zajmie się poprowadzeniem sprawy. Prawnik będzie mógł przejąć rolę pełnomocnika, dzięki czemu poszkodowany nie będzie musiał sam borykać się z wszelkimi formalnościami. Jeśli poszukujesz dobrego prawnika, który pomoże wyegzekwować odszkodowanie za smagnięcie biczem, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius w Lublinie. Z pewnością pomożemy w uporaniu się z Twoim problemem.

 

 

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!