Powrót

Odszkodowanie za wstrząśnienie mózgu


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za wstrząśnienie mózgu

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za wstrząśnienie mózgu?

Jednym z najpopularniejszych skutków łagodnego urazu mózgu jest tak zwane wstrząśnienie mózgu. Zalicza się ono do urazów lekkich, ponieważ nie obserwujemy trwałych zmian neurologicznych w strukturze tego organu. Na wstrząśnienie mózgu są narażone osoby, które doznały bezpośredniego urazu głowy, na przykład w postaci uderzenia. Wstrząśnienie może także nastąpić podczas gwałtownego szarpnięcia, na przykład podczas wypadku samochodowego. Grupą szczególnego ryzyka są również wszelkiego rodzaju sportowcy.

Najczęstszymi objawami wstrząśnienia mózgu jest chwilowa utrata przytomności oraz zawroty głowy. Mogą także wystąpić problemy z koncentracją, a nawet zaburzenia węchu czy smaku. Objawy są przemijające i najczęściej ich skutki odczuwamy przez kilka dni do maksymalnie kilku tygodni.
Bez względu na nasilenie objawów, poszkodowany powinien pozostać pod obserwacją lekarza, który zleci odpowiednie badania w celu określenia skali poniesionych szkód.

W przypadku wstrząśnienia mózgu kwota odszkodowania, jakie może uzyskać pacjent, nie jest jednoznaczna. Ma na nią wpływ wiele czynników takich jak okoliczności zdarzenia i ewentualne dalsze powikłania — na przykład wystąpienie krwiaka mózgu.

Należy pamiętać, że w przypadku wystąpienia wypadku lub kolizji poszkodowany zawsze ma prawo do odszkodowania oraz zadośćuczynienia. Jeśli jednak borykają się Państwo z problemami w uzyskaniu rekompensaty za doznany uraz, zapraszamy do konsultacji z kancelarią Ubi ius. U nas zawsze mogą Państwo liczyć na profesjonalną poradę oraz rzetelną obsługę.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!