Powrót

Uszkodzona śledziona odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

  Masz pytanie? Napisz do nas!

  Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

  Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za uszkodzoną śledzionę

  Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

  W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za uszkodzoną śledzionę?

  Śledziona jest dość delikatnym narządem, który łatwo może ulegać pęknięciom podczas urazów w obrębie brzucha i klatki piersiowej. Śledziona jest obwodowym narządem limfatycznym, największym w ciele człowieka. Jej główną funkcją jest wytwarzanie immunoglobulin, czyli komórek odpornościowych. Narząd ten odpowiada także za usuwanie „zużytych” erytrocytów, krwinek białych i trombocytów.

  Do uszkodzeń śledziony dochodzi najczęściej podczas tępych urazów w okolicy brzucha np. w wyniku wypadków komunikacyjnych lub upadków z wysokości. Może ona też zostać uszkodzona w wyniku złamania żeber 8-11 po lewej stronie klatki piersiowej.

  Objawy, jakie mogą wskazywać na pękniętą śledzionę to: ból brzucha po lewej stronie pod żebrami, ból promieniujący do lewego obojczyka i ramienia. Zdarza się także, że pęknięcie śledziony jest opóźnione. Taki uraz nazywa się pęknięciem podtorebkowym, dochodzi do utworzenia krwiaka w obrębie narządu, a nasilenie bólu jest niewielkie.

  W przypadku podejrzenia, że śledziona jest uszkodzona, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, który po wykonaniu odpowiednich badań oceni, jakie leczenie należy wprowadzić. Leczenie urazów śledziony jest zależne od stopnia zaawansowania uszkodzenia. W przypadku tych bardziej delikatnych pęknięć zwykle stosuje się leczenie zachowawcze, przy nieco cięższych przypadkach zaleca się wykonanie prostego szycia, a jeśli stan jest bardzo poważny, może zostać zlecone usunięcie tego narządu.

  Jeśli to Ciebie właśnie dotknął ten nieszczęśliwy wypadek, możesz starać się o odszkodowanie za uszkodzenie śledziony. Jeśli potrzebujesz pomocy w jego uzyskaniu, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Z chęcią rozpatrzymy Twoją sprawę i udzielimy profesjonalnej porady prawnej.

  Odszkodowania pomoc prawna

  Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

  TELEFON
  600 096 744

  E-MAIL
  odszkodowania@ubiius.pl

  Odszkodowania i sprawy bankowe

  Zapraszamy do skorzystania z infolinii

  Zadzwoń do nas – oddzwonimy!