Powrót

Przemieszczenie kolana odszkodowanie


Priorytetem jest dla nas zaufanie i zadowolenie naszych Klientów. Z tego powodu do każdej powierzanej nam sprawy podchodzimy indywidualnie. Zatrudniamy wyłącznie profesjonalnych prawników z dużym doświadczeniem, kompetencjami i wiedzą w dziedzinie odszkodowań.

Masz pytanie? Napisz do nas!

Administratorem danych osobowych jest firma UBI IUS Sp. z o.o., Ul. Fantastyczna 8/1a, 20-531 Lublin, w celach kontaktowych w zgodzie i według zasad określonych w Polityce prywatności.

Uszczerbek na zdrowiu - jak uzyskać odszkodowanie za przemieszczenie kolana

Ubi ius, ibi onus | gdzie prawo, tam obowiązek.

W jakich okolicznościach można uzyskać odszkodowanie za przemieszczenie kolana?

Staw kolanowy jest bardzo ważnym stawem w ciele człowieka. Między innymi dzięki niemu możliwe jest utrzymanie równowagi oraz chodzenie. Staw kolanowy jest utworzony przez część dalszą kości udowej oraz część bliższą kości piszczelowej. W jego skład wchodzi także rzepka.

Jednym z bardziej niebezpiecznych urazów, do jakiego może dojść w stawie kolanowym, jest jego przemieszczenie, czyli inaczej zwichnięcie. O zwichnięciu możemy mówić, gdy został utracony prawidłowy kontakt powierzchni stawowych. Najczęściej podczas tego urazu dochodzi także do całkowitego zerwania więzadeł. Jest to stan bardzo poważny i wymaga interwencji chirurgicznej.

Podczas przemieszczenia kolana może także dojść do poważnych powikłań w postaci uszkodzenia okolicznych nerwów, które unerwiają staw kolanowy oraz całą piszczel i stopę. Kolejnym niebezpiecznym powikłaniem, jakie może wystąpić, jest uszkodzenie tętnicy podkolanowej. Może to doprowadzić do zaburzeń ukrwienia kończyny dolnej.

Zwichnięte kolano powinien jak najszybciej obejrzeć lekarz. Po wykonaniu odpowiedniej diagnostyki poprowadzi on dalsze leczenie. Odzyskanie pełnej sprawności w kolanie będzie także wymagało odpowiedniej rehabilitacji.

W przypadku uszkodzenia kolana pacjent może ubiegać się o odszkodowanie. Jego kwota powinna pokryć koszty leczenia, dojazdów oraz rehabilitacji, a także być rekompensatą za przebyty uraz. Jeśli borykasz się z problemami w uzyskaniu odszkodowania za przemieszczenie stawu kolanowego, skontaktuj się z naszą kancelarią prawną Ubi ius. Grono doświadczonych prawników z pewnością pomoże w rozwiązaniu Twojego problemu i udzieli profesjonalnej porady prawnej.

Odszkodowania pomoc prawna

Masz pytania w sprawie odszkodowań? Skontaktuj się z nami!

TELEFON
600 096 744

E-MAIL
odszkodowania@ubiius.pl

Odszkodowania i sprawy bankowe

Zapraszamy do skorzystania z infolinii

Zadzwoń do nas – oddzwonimy!